Legendární sympaťák Bud Spencer se pral jen před kamerou!

Když přišel na svět, vážil šest kilo!

Poznali jsme ho jako filmového siláka, ale v mládí byl Bud Spencer (†86) vynikajícím plavcem a vodním pólistou. Zúčastnil se i olympiády.

Narodil se jako Carlo Pedersoli a tohle jméno měl ve svých dokladech celý život. Filmový svět ho znal ale pod přezdívkou, kterou si sám pro sebe vymyslel - Bud Spencer (†86). Ve svých rolích byl pověstným silákem, který nejde pro ránu daleko. Mimo kameru byl ale klidným a podnikavým mužem.

Jedenáct zlatých medailí

Už jeho příchod na svět budil pozornost. Šestikilové děti se přece jenom tak často nerodí. V době své filmové slávy byl Bud Spencer opravdovým obrem, při 194 centimetrech výšky měl 120 kilogramů váhy. Nikdo by do něho tehdy býval neřekl, že byl v mládí úspěšným sportovcem v disciplínách, kde se hmotnost moc nehodí.

Až do sedmadvaceti let trávil spoustu času ve vodě. Jako první Ital na světě uplaval volným stylem sto metrů méně než za jednu minutu. Celkem jedenáctkrát v kariéře stál při závodech na nejvyšším stupni vítězů. Kromě plavání hrál i vodní pólo, a také úspěšně. Zúčastnil se dokonce s italským

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů

Komentáře