Lenka Vlasáková se těší, až děti budou z domu

Touží po větší romantice

Díky čtyřem dětem a nestandardní výchově, kterou s JANEM DOLANSKÝM (38) praktikují, je herečka LENKA VLASÁKOVÁ (44), jež exceluje v seriálu Na vodě, považovaná za rodinný typ. Přesto je pro ni život bez závazků velmi lákavý. Říká, že jakmile děti dospějí, už nemají co doma pohledávat!

Kvůli pracovnímu vytížení a péči o početnou rodinu si Lenka mnoho let nemohla dovolit ten luxus zastavit se a udělat si čas jen pro sebe. Důvodem zcela jistě bylo i to, že všechny jejich děti jsou vychovávané stylem tzv. waldorfského školství a vyžadovaly tak aktivnější spoluúčast rodičů, než je tomu u klasické výchovy. Jinými slovy si to tak dvojice zvolila sama. A podle Lenčiných slov by neměnili. Přesto Vlasáková momentálně objevuje novou část života.

Žádné výčitky

Nejmladší syn JOHAN (5) začal chodit do školky a jeho maminka neskrývá údiv z nově získaného prostoru, když se po tolika letech nemusí o nikoho starat. „Najednou zjišťuju, že mám čtyři hodiny jen pro sebe,“ směje se herečka.

Se získaným časem se podle svých slov teprve učí nakládat. Považuje prý za malý zázrak i to, že si někam sedne a nikdo po ní nic nechce. Líbí se jí i to, že může dělat, co ji napadne, a necítí se přitom nijak provinile.

„Je krásný pocit, že se můžu v klidu začíst do knihy a nevyčítat si, že mám dělat něco jiného,“ popisuje s nadšením nově objevované slasti, které si dlouhá léta nemohla dovolit. Natož už několik výletů, které si mohli udělat sami s Honzou bez dětí.

„Párkrát jsme si dovolili odjet na několik dní jen sami,“ prozrazuje s tím, že uplynulých 15 let bylo něco takového nemyslitelné, takže nyní je to pro ně fascinující. Herečka se nijak netají ani tím, že nesdílí strach jiných matek, které se své děti snaží v rodinném hnízdě udržet, co nejdéle to jde. Má to prý přesně naopak.

Čím dřív, tím jedině líp

Lenka prozrazuje, že nejstarší dcera SOFIE (20), kterou má jako jedinou z předchozího vztahu s EGONEM TOBIASEM (45), už mimo domov svých rodičů asi dva roky bydlela a pro Lenku to prý byl příjemnější stav, než když se pak zase vrátila.

„Předtím jsem jí už dala důvěru,“ vysvětluje s tím, že po návratu se o ni začala opět strachovat. „Zase jsem cítila potřebu ji kontrolovat a hlídat,“ popisuje Vlasáková s tím, proč považuje za velmi důležité, aby děti v dospělosti nesdílely společné bydlení s rodiči.

Děti ještě nejsou plnoleté. Na úplný klid si tak ještě pár let počká.

reklama
reklama