Letní věštby odhalí vaši budoucnost

Lidé se odjakživa obraceli v nepříjemných okamžicích života k věštění a snažili se tímto způsobem najít správnou cestu. Pokud se v takové situaci nacházíte právě teď i vy, nabízíme vám několik způsobů předpovídání budoucnosti, které vás zbaví nejistoty a ukáží vám cestu, kterou byste se měli vydat.

Předpověď z jablkových slupek

Oloupejte opatrně jablko, aby se slupka neroztrhla a slupku hoďte přes rameno. Písmeno, které se zkroucením slupky utvoří, je začátečním písmenem jména osoby, která vám pomůže vyřešit daný problém, případně jméno toho, do koho se zamilujete.

Předpověď z kopretin

Odpočítávání listů z kopretin je jedno z nejznámějších druhů věštění, které je známé ve všech zemích. Otrhávejte jeden list po druhém a při tom si říkejte: Miluje mne – vroucně – snažně – upřímně – láskou se souží – po mne touží – má mne rád – nemá mne rád.

Slovo, které padne na poslední list, je hledanou odpovědí.

Předpověď z kouře

Mnoho lidí ví, že si lze něco přát nebo počítat se splněním, když se při kouření cigaret nebo doutníků utvoří malá kolečka. Jen málo lidí už ale ví, že některé národy, např.

Turci, vykládají i docela obyčejné obláčky dýmu. Všeobecně se tvrdí, že hustý kouř není dobrým znamením a že malá a lehká kouřová mračna, která lehce a vesele plují prostorem, znamenají štěstí a radost.

Předpověď z mraků

Podíváte-li se na nekonečnou oblohu, která se táhne nad naší zemí, uvidíte na ní denně, ba každou hodinu jiný obraz. Jednou uvidíte malé beránky a bezděčně vám vyvstane na mysli lepší budoucnost.

Kupí-li se však nad vaší hlavou hustá, těžká mračna, cítíte se najednou stísnění a máte osobní nehody. U mnohých národů je známo velké množství pravidel o kupení nebo klidném tažení mračen. Číňané mají dokonce zvláštní jména pro skupiny mračen a jednotlivé tvary oblaků.

Například roztrhané, malé bílé mraky, zvané „Li-Ying“ dávají novou odvahu, neboť v minulosti znamenaly rychlé vítězství a brzké vtažení do nepřátelského území. Také barva má velice důležitou roli. Malé, bílé mraky jsou příznivým znamením, šedé varují, červené jsou popudem k rozhodnému jednání a posly blížících se útoků, tmavé ukazují, že se něco rozhodujícího chystá.

Předpověď z mušlí

Někteří lidé, kteří mají nadání pro určitá „slyšení“, mohou vyzkoušet věštbu z malých mušlí. Ty se postaví v nádobě se studenou vodou na kamna, až se začne vařit voda a malé mušle začnou vydávat zvláštní šum, který se rovná šeptaným slovům.

Z nich by měl dotyčný vyslyšet odpověď na svou otázku. Předpověď z písku Tento druh věštění se používal často ve starém Japonsku. Postupovalo se při tom takto: věštec podal tazateli malou krabičku nebo plochou misku s pískem a ten musel po dobu deseti minut pohybovati prstem v písku se zavázanýma očima.

Z tvarů a znaků, které takto vznikly, pak dělal věštec závěry a úsudky.

Házení šípem

Je druhem předpovědi, kterou vykonávali už Babyloňané a Asyřané. I dnes někdy najdeme na pomnících a kamenech osm prutů nebo šípů, které se používaly k věštění.

Házení šípem se kdysi rozšířilo hlavně v Turecku, a to tak, že ho Mohamed zakázal. Přesto se používá dodnes. Má označení Belomant ie a jde o tahání označených šípů z nádoby či jejich házením na zem. Šíp se vyhodí do vzduchu a výklad se provádí podle pozice po dopadu.

Když se šípy zkříží, je odpověď na otázku záporná, pokud se navzájem nedotkly, je odpověď stvrzující.

Předpověď z třešňových pecek

Pokud jste jedli syrové třešně, třešňovou zavařeninu nebo moučník s třešněmi, můžete podle počtu pecek, které položíte na talíř, poznat, v jaké době se váš problém vyřeší, najdete lásku nebo třeba uzavřete sňatek.

Počítejte tak dlouho tyto čtyři odpovědi: tento rok – příští rok – jednou – nikdy, dokud vám na talířku nezbydou už žádné pecky..

reklama
reklama