Léto v Hévíz

Řešíte, kam vyrazit na rodinnou dovolenou nebo prodloužený víkend s partnerem či přáteli? Maďarský Hévíz byl nominován mezi TOP 20 nejlepších evropských destinací… Praha, Česka republika – Byli jste už ve Vídni, Paříži, Aténách, Římě nebo Londýně a tápete kam se podívat dál? Jen 340 km od Brna a 519 km z Prahy se nachází maďarský Hévíz.

Tato lokalita nabízí turistům, co hledají – skutečné zážitky na krásném místě. Není tedy divu, že byla nominována po boku věhlasných hlavních měst mezi TOP 20 nejlepších evropských destinací. Pojďme se tedy společně podívat, proč by Hévíz neměl letos v létě nebo na podzim uniknout ani vaší pozornosti.

Jedinečné termální jezero

Hévíz je jedinečný především díky unikátnímu léčivému termálnímu jezeru o ploše 47 500 m2 s nálevkovitě se svažujícím dnem. Hévízské termální jezero je největším biologicky aktivním přírodním termálním jezerem světa a koupání v něm je díky jeho teplotě (v létě až 38 °C, v zimě 23–25 °C) velmi příjemným zpestřením a atrakcí pobytu kdykoliv, bez ohledu na počasí a roční období.

Pokud tedy v létě vyhledáváte zejména slunečné a teplé dny, právě v Maďarsku je léto velmi příjemné s nejstálejším teplým počasím od července do srpna, přičemž průměrné letní teploty se zde pohybují mezi 20–30°C.

„Hévíz je neporovnatelný, žádné jiné město nenabízí turistům stejný zážitek. Hévíz je vybrán mezi hlavní evropské destinace, protože víme, že lidé, kteří jej navštíví, si odvezou stejné, nebo ještě silnější prožitky než víkendoví návštěvníci hlavních evropských měst,“ komentuje Maximilien Lejeune, ředitel European Best Destinations a dodává: „Město nabízí přesně to, co cestovatelé hledají: autenticitu a možnost prožít skutečné a jedinečné zážitky, ale rovněž najít hotely, restaurace a kavárny velmi dobré kvality a za přijatelné ceny."

Blízkost Balatonu, největšího jezera střední Evropy

Jen 6 km od Hévízu se rozprostírá Národní park Balaton Uplands s největším jezerem střední Evropy – Balatonem. Balaton patří vedle Budapešti k nejpopulárnějším letním turistickým destinacím, je ideálním místem pro plachtění, výlet lodí a windsurfing.

Ideální pro cykloturistiku a pěší turistiku

Hévíz a jeho okolí poskytuje četné možnosti pro vyjížďky na jízdních kolech, má rozvětvenou síť cyklotras a značených turistických cest. Nevadí, jestli jste svá kola nechali doma, jsou k zapůjčení nejen v městečku Hévíz, ale i v jeho okolí.

Zajímavé atrakce a přírodní jedinečnosti

V Hévízu je možné vyzkoušet i některé speciální aktivity jako je let horkovzdušným balonem, projížďka na Segway či elektrickém kole, zahrát si můžete také golf nebo si prohlédnout místní jeskyně.

Zejména okolo jezera pak můžete při procházce po promenádě spatřit rozmanité cizokrajné, věčně zelené stromy. Každý se s obdivem zastaví před pestrobarevnou scenérií kvetoucích jezerních růží pokrývajících povrch jezera.

Období květu této přísně chráněné rostliny začíná na začátku léta a trvá až do konce listopadu. Lahodná vína v doprovodu místních specialit a živé hudby Pohodlnou procházkou nebo silničním vláčkem se dostanete do vinařské čtvrti Egregy.

Zde můžete jednoduše načerpat síly během příjemné večeře nebo při ochutnávce vín, často v doprovodu živé hudby. Mezi další turistické zajímavosti v okolí patří mimo jiné zříceniny hradů v Sümegu, Tátice a Szigligetu, krásný je i zámek Festetic ve městě Keszthely.

V Hévízu je k dispozici více než 10 000 lůžek, volit můžete od ubytování v soukromí až po pětihvězdičkové hotely za velmi atraktivní ceny. Více o Hévízu na www.heviz.hu/cz a na www.jezeroheviz.cz.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden