Můj čas na kafíčko

Levandule – královna bylinek

Má výrazné regenerační, vyživující a zklidňující vlastnosti, proto se často používá především do omlazujících přípravků.

Levandule se nazývá královnou vonných bylin.

Krášlí od hlavy až k patě

Má nezaměnitelný vzhled i vůni, typickou barvu, nevšední chuť i léčivé a relaxační účinky. Úžasná je i v kosmetice. Možná i proto, že už jen její kořenitá vůně přispívá k duševní pohodě, což se nám v zimním období obzvlášť hodí.

Díky svým dezinfekčním a antibakteriálním účinkům i schopnosti léčit pupínky a zmírňovat jizvy se hodí pro všechny typy pleti, včetně problematické.

Kůže à la samet

Často se osvědčuje při léčbě ekzémů, dermatitid, lupénky a jiných onemocnění kůže. Kromě toho uleví při spáleninách od slunce, je vhodná k ošetření pokožky po holení, zmírňuje podráždění a svědění kůže.

Citlivě se stará o pokožku hlavy a pomáhá předcházet tvorbě lupů. Doporučuje se i pro rychle se mastící vlasy, jelikož reguluje tvorbu mazu. A aby toho nebylo málo, podporuje růst vlasů, dodává jim lesk a pružnost.

Zklidňuje mysl

Její vůně napomáhá odbourávat stres, a proto je v aromaterapii považována za přírodní zklidňující prostředek. Osvědčuje se také při nespavosti, zvlášť je-li způsobena vnitřním napětím.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden