LEVNÝ KRÁSNÝ ÚSMĚV

Zubní kámen je nepřítel chrupu

Není nad krásný bělostný úsměv. Poradíme vám, jak toho docílit a jak si co nejdéle udržet bělostný chrup a zdravé dásně.

Navštívíte-li stomatologa, za pár minut vám chrup vybělí, ale není to stav trvalý. Záhy se na zubní sklovině začínají opět usazovat pigmenty z jídla anebo nápojů a barva se opět mění.

Bělicí triky na zuby

Triků je celá řada, od naprosto jednoduchých postupů až po ty sofistikované, ale také nevhodné či finančně neúnosné. My vám několik z nich prozradíme, a navíc vás ani finančně nezatíží.

Zázračná sůl

Nejčastěji užívaný a velmi účinný je ten, kdy smícháte čajovou lžičku citronové šťávy a kuchyňské soli s vysokým obsahem jódu a vytvoříte jemnou pastu. Tu pak aplikujete na ta nejžlutější místa na zubech a zuby vyčistíte běžným kartáčkem. Navíc díky soli se do zubů dostane vápník a budou tak chráněny před zubním kazem.

Koření nejen v kuchyni

Druhý trik, který také není náročný, si oblíbíte, obzvláště pokud máte rádi mírně kořeněnou chuť.
Potřebujete dvě základní ingredience. První je sušený bobkový list, druhou je sušená pomerančová kůra. Zhruba od každého lžičku dejte do hmoždíře a rozdrťte, nemáte-li ho, dejte ingredience do plátěného kapesníku a použijte na rozbití jejich struktury paličku na maso nebo kladívko. Bylinnou hmotu můžete pak smíchat s trochou zubní pasty, ale není to nezbytně nutné, důležité je zuby touto směsí vyčistit. .

reklama
reklama

Komentáře