Luba Skořepová - Krmila skřítky a dávala jména květinám

Toužila po dětech, zranění při nehodě ji ale připravilo o tu možnost. Rozpadlo se jí kvůli tomu manželství. Smysl našla v práci, stala se z ní nejobsazovanější herečka Národního divadla.

Herečka, spisovatelka, autorka divadelní hry a dlouholetá členka činohry Národního divadla Luba Skořepová (†93) patříla mezi velké bojovnice. Její život se několikrát ocitl na pomyslném vlásku. V roce 2012 jí praskl vřed na dvanácterníku a nikdo nevěřil, že se ve svém pokročilém věku ještě vrátí na divadelní prkna a do aktivního života vůbec. A přesto to po několika měsících dokázala. Měla za sebou také lehkou mozkovou příhodu, po níž se zotavovala v třeboňských lázních. Opakovaně musela pro záchranu svého

Zbývá vám 89% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS.
Letní sleva!
Namísto obvyklých 20 Kč stojí nyní odemknutí článku pouhých 9 Kč! Kód k odemknutí článku, který od nás obratem obdržíte, můžete také zcela zdarma poslat svojí kamarádce a potěšit ji v letních měsících pohodovým čtením. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 900 10 09. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9001009 je 9 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden