Lukáš Vaculík - Jeho fotky vévodily dívčím pokojíčkům

Skromný, tajemný a pracovitý. Takový je idol žen Lukáš Vaculík. Svého času dostával denně tolik dopisů, že je listonoška neunesla.

V osmdesátých letech minulého století byste našli jeho fotografii ve většině dívčích pokojíčků. Do vyhlášeného hezouna byla platonicky zamilovaná půlka republiky. Tatínek byl význačný architekt, rodina žila v Praze na Hanspaulce, maminka snila o tom, že se z jejího roztomilého chlapečka stane hudebník.

Proto Lukáš chodil na hodiny klavíru, ale vlastně ho nijak nezaujaly. Zato když o prázdninách natáčel poblíž chaty rodičů Karel Kachyňa (†79) film Smrt mouchy, chlapec, kterého v září čekala devátá třída základní školy, zpozorněl.

Vzali ho...

„Já se tam pořád chodil dívat. Líbilo se mi to, pak jsem začal chodit do dramaťáku a na jaře jsem se přihlásil na konzervatoř. Vzali mě,“ konstatuje. Tehdy ještě netušil, že se s režisérem Kachyňou setká při natáčení znovu.

To když se psal rok 1979 a Kachyňa natáčel snímek Lásky mezi kapkami deště. Tehdy Lukáš zoufale

Zbývá vám 74% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden