Má ještě dost síly?

strachem. Bojí se víc o otce než o sebe a přitom svou válku s nemocí ještě nevyhrála! Co skrývá pod rouškou? Smutek, zklamání nebo strach, že jí už nezbývají síly?

Je to sice velká bojovnice, ale ani Anna Slováčková není nevyčerpatelnou studnicí životního optimismu a mládí, co dokáže dělat zázraky. Sama přiznala, že od svých starostí s nemocí utíká ke své práci, kterou miluje, jež ji nabíjí a dodává energii.

Co prožívá nyní? Po nevydařeném jaru přišlo okurkové léto, které umělcům finanční žně nepřineslo. A opět tu máme nouzový stav! Anička Slováčková sice díky movitým rodičům hlady trpět nebude – na rozdíl od mnoha umělců, ale odtržení od kapely, přátel a koncertování jejímu zdraví a duševní pohodě určitě neprospívá.

Černé myšlenky

V létě natáčela nové písničky a nové díly v Ordinaci v růžové zahradě. Zdravá dívka by tehdy mohla nad jejím plným kalendářem žasnout! Přitom zároveň pokračovala v léčbě rakoviny.  Teď jí však zůstala jen ta léčba a strach.Do života jí po rakovině vtrhl strašák koronavirus. O sebe se ale Anička nebojí, i když by měla.

To její otec Felix Slováček (77) je ve svém věku velmi ohrožen. Hrdý Valach, který s jikrou v oku stále ještě popatří na mladé ženy, to slyší nejspíš velice nerad, ale nemoc si v tomto směru bohužel „vybírá“. A tak už Slováčková s ohledem na tatíčka absolvovala několik testů na koronavirus.

Také všude opakuje, že je vlastně za svou rakovinu ráda, protože jí svým způsobem zachránila život. Co chtěla tímto výrokem naznačit, je otázka. Znamená to snad, že měla díky bouřlivému manželství svých rodičů a skandálům v médiích nějaké depresivní stavy? A ty z její hlavy vypudila rakovina přesně podle starého známého úsloví – vyhnat čerta ďáblem?

Nejraději by utekla!

Skrývala se snad za dveřmi vily Slováčků zoufalá dívka, kterou trápily ty nejčernější myšlenky? Proč by jinak řekla, že jí rakovina zachránila?Na sociálních sítích poslední dobou opěvuje Barcelonu, do které se zamilovala.

Uvažuje snad o tom, že by se do Španělska odstěhovala? Myslí si snad, že před problémy uteče? Pandemie kraluje všude a v některých zemích jsou opatření ještě drsnější a kultura živoří mnohem víc.

Boj nekončí

Nemoc by si v tom případě také vezla k moři sebou. Čeká snad, že se tam stane zázrak? Nebo sama cítí, že jí ubývají síly a Barcelona je tím místem, které jí díky změně prostředí změní i život? Ať už je to s Annou Slováčkovou nyní jakékoli, sáhne si nejspíš do rezerv. Otázkou ovšem je, jestli ještě nějaké má.

reklama
reklama