Magická místa pro vaše štěstí

Mají v sobě sílu

Využijte teplé letní dny k tomu, abyste navštívili zajímavá místa a zároveň načerpali potřebnou energii. Poradíme vám, kam vyrazit za magií.

Každé místo má svou specifickou energii. Pokud vás v posledních dnech přepadá únava a cítíte potřebu se nějakým způsobem probrat, naplánujte si výlet na Petrovy kameny, které jsou třetím nejvyšším vrcholem nacházejícím se v pohoří Hrubý Jeseník. Během čarodějnických procesů v 17. století se právě tady konaly všechny sabaty. Největší sílu má toto místo o filipojakubské noci, ale i obyčejné letní dny mají své kouzlo a energii místa určitě pocítíte. Jestli tedy potřebujete načerpat novou životní energii, určitě zavítejte právě sem.

Kde najdete klid

Přestože léto je čas dovolených a odpočinku, někdo se zkrátka jen tak nezastaví a jeho dny jsou stejně hektické jako v kterémkoli jiném ročním období. Pokud se tedy potřebujete trochu zklidnit, máme pro vás skvělý tip. Svatá hora poblíž města Příbram je známá svou léčivou a uklidňující energií, kvůli které se stala významným poutním místem. Součástí areálu je také klášter, v němž jsou tyto síly nejaktivnější. V blízkosti se nachází rovněž léčivý pramen. Na vyčerpaný organismus či zdravotní potíže je toto místo jako stvořené.

Dobrodružství na každém kroku

Jako překážka proti zlým duchům a démonům měl posloužit hrad Houska. Možná právě proto má tak zvláštní energii, která se postará o váš netradiční zážitek a těm citlivějším také dost pravdě podobně přivodí velmi živé sny. Hrad Houska je jedním z nejtajuplnějších u nás. Nachází se zde také gotická kaple. Právě na tomto místě se prý objevila puklina, která vedla do samotných pekel. Zasypána byla z nějakého důvodu až po letech a zapečetěna právě kaplí s velmi bohatou výzdobou.

Psychická úleva  v ráji

Jednou z nejznámějších zřícenin jsou Trosky v Českém ráji. Energie, jež sem přitahuje tolik návštěvníků, by ale měla pocházet z podzemního jezera, které by mělo být ukryto někde pod kopcem. V dávných dobách podle všeho zásobovalo vodou celý hrad. Vodní energie uklidňuje rozházené emoce a nevyřešené pocity. Tohle místo vás uklidní a pomůže vám zachovat chladnou hlavu. V podzemních chodbách jsou údajně ukryté i mnohé poklady, což bude další důvod, proč tohle místo lidi tolik přitahuje.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden