Mahulena Bočanová - Život se s ní vůbec nemazlil

Na první pohled by se mohlo zdát, že má Mahulena Bočanová (50) všechno. Jenže jak už to tak bývá, zdání často klame. Krása a úspěch totiž nejsou tak docela zárukou štěstí. Co  se týče kariéry měla Mahulena Bočanová obrovské štěstí, protože se jí začalo dařit už jako malé holčičce. Poprvé se před kamerou objevila v pouhých třech letech. To účinkovala v reklamních spotech a tančila balet. Netrvalo dlouho a začaly se objevovat nabídky na první dětské role. Mahulena si tak zahrála třeba ve filmech A zase ta Lucie nebo Lucie, postrach ulice. Poté následovala celá řada dalších velmi úspěšných snímků a pohádek. Smůla na sebe však nenechala dlouho čekat. Poprvé opravdu citelně zaútočila na herečku, když jí bylo pouhých šest a zanechala na jejím těle doživotní následky. Jizvou, která se táhne Bočanové přes čelo jakoby ji smůla navždy ocejchovala.

Doživotní následky

V onu osudnou chvíli točila začínající herečka film Bouhoušův syn. Bylo jí pouhých šest let, když ji nešťastně v obličeji zranil obrovský pes, který byl součástí natáčení. „Ten bernardýn seděl v trabantu kombíku, kde měl pelíšek místo zadních sedaček. Furt jsem ho tam chodila otravovat, hladila ho a pusinkovala,“ zavzpomínala později Bočanová s tím, že pes byl v celém incidentu opravdu nevinně. Jak se s ním mazlila, zavolala na něho panička: „Vodička!“ No a pes pochopitelně zareagoval. „Chtěl pít, jenže s otevřenou pusou mě tesákem vzal přes hlavu a já byla rázem bohatší o 32 stehů,“ dodává.

Zjizvená tvář jí nikdy nevadila

Okamžitě sebou prý plácla na zem. „Jak mi ten pes ještě flusnul do oka svoje sliny smíchané s krví, tak to vypadalo, že nemám oko,“ vylíčila dramatický okamžik. Když maminka spatřila svou dceru na zemi, byla prý k smrti vyděšená! Nejprve si myslela, že je mrtvá, pak zjistila, že žije, a začala mít obavy, že přijde o oko. Všechno ale dopadlo v rámci možností dobře. Jen líbeznou tvář exotické herečky poněkud protíná dlouhá jizva. Jak herečka přiznala, jizva jí nikdy v životě nepřekážela. Snad jen ve škole, ale na to nechce moc vzpomínat. Všichni víme, že děti dokážou být občas hodně kruté. Proto dál sklízela úspěch jak v divadle, tak ve filmu nebo reklamě. „Mám celý život jizvu, čáru na hlavě, no a co! Živila jsem se a živím obličejem a nikomu to nevadí,“ uvedla rázně s tím, že své zranění včetně následků přijala jako svou nedílnou součást. Ačkoli tedy krása Bočanové trochu utrpěla, nemusela se kvůli tomu vzdávat své kariéry.

Mahulena Bocanova

Odsouzena k samotě?

Smůla ji ale bohužel neopustila. Zatímco v profesním životě se jí vždy dařilo docela dobře, soukromí značně pokulhávalo. Herečka o svém milostném životě mluví sice jen velmi nerada, přesto připouští, že není úplně v pořádku. Muži to s herečkou, jak sama přiznává, nemají ani trochu jednoduché a podle některých výpovědí jejích blízkých je pro pány mnohdy až nemožné dostát nárokům a požadavkům, které na ně náročná kráska klade. „Neustále někde čtu, že mám smůlu na chlapy. Ne, nemám! Naopak si je často ani nezasloužím,“ prozradila. Ztroskotala jí obě manželství. Prvním manželem byl podnikatel Martin Svoboda (48) a dalším pak producent Viktor Mráz (49), kterému porodila dceru Márinku (15). „Po rozvodu jsem prožila tři vztahy a vždy jsem v každém vydržela necelý rok. Jsem prostě problémová,“ svěřila se před lety herečka. Zřejmě jedním z největších problémů je skutečnost, že žádný chlap nesmí Bočanové přes práh domu. Její dcerka Márinka se totiž narodila s lehkou mozkovou dysfunkcí a je na své mamince závislá a údajně nese velmi špatně nové podněty. „Žijeme úplně normálně, jen má patnáctiletá slečna duši sedmiletého dítěte,“ vysvětluje herečka s tím, že jinak je Márinka krásná holčička. Jen se zkrátka vyvíjí pomaleji než běžné děti.

reklama
reklama