Moje šťastná hvězda

Major Zeman byl jeho prokletím i cestou k popularitě

Moje šťastná hvězda

Patřil mezi naše nejlepší herce, přesto ho mnozí nadosmrti spojovali pouze s postavou majora Zemana. VLADIMÍR BRABEC (†83) byl ale všestranným hercem. Škoda jen, že svůj talent nemohl později už dále rozvíjet.

Vyrostl na Žižkově, a jak sám o sobě později tvrdil, byl velkým uličníkem. Herectví ho ani moc nelákalo, když ale jako malý zahlédl letáček, že se hledají děti do divadelního představení, vidina, že by se mohl ulít ze školy, pro něho byla lákavá, a tak Vladimír Brabec (†83) po nabídce okamžitě skončil.

Až o mnoho let později byl vděčný za to, jak se tenkrát rozhodl. Divadlo se brzy stalo jeho celoživotní vášní a on se dnes právem řadí mezi naši hereckou elitu. Stačila však jedna role, která jeho talent pohřbila, a on se tím do konce života velice trápil.

Jeho rozhodnutí maminka těžce nesla

Vladimír Brabec se narodil 15. května roku 1934 v Praze do rodiny malíře pokojů. Jeho tatínek byl navíc velkým ochotníkem a vedl k tomu i svého syna. Brzy nato začal zpívat v Kühnově dětském souboru.

Nejraději ale byl, když mu tatínek četl Robinsona Crusoa nebo když mu prý mohl přinést oběd a on mu za to dovolit vymalovat kousek zdi. Když pak ale přece jenom přišel na chuť

Zbývá vám 84% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden