Major Zeman byl jeho prokletím i cestou k popularitě

Patřil mezi naše nejlepší herce, přesto ho mnozí nadosmrti spojovali pouze s postavou majora Zemana. VLADIMÍR BRABEC (†83) byl ale všestranným hercem. Škoda jen, že svůj talent nemohl později už dále rozvíjet.

Vyrostl na Žižkově, a jak sám o sobě později tvrdil, byl velkým uličníkem. Herectví ho ani moc nelákalo, když ale jako malý zahlédl letáček, že se hledají děti do divadelního představení, vidina, že by se mohl ulít ze školy, pro něho byla lákavá, a tak Vladimír Brabec (†83) po nabídce okamžitě skončil.

Až o mnoho let později byl vděčný za to, jak se tenkrát rozhodl. Divadlo se brzy stalo jeho celoživotní vášní a on se dnes právem řadí mezi naši hereckou elitu. Stačila však jedna role, která jeho talent pohřbila, a on se tím do konce života velice trápil.

Jeho rozhodnutí maminka těžce nesla

Vladimír Brabec se narodil 15. května roku 1934 v Praze do rodiny malíře pokojů. Jeho tatínek byl navíc velkým ochotníkem a vedl k tomu i svého syna. Brzy nato začal zpívat v Kühnově dětském souboru.

Nejraději ale byl, když mu tatínek četl Robinsona Crusoa nebo když mu prý mohl přinést oběd a on mu za to dovolit vymalovat kousek zdi. Když pak ale přece jenom přišel na chuť

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů

Komentáře