Make-up, to je věda!

Díky profesionálním trikům barevné nedokonalosti zmizí. Stačí mít ideálního pomocníka a vědět, jak ho používat.

Kosmetickým hitem je blender, chytrá aplikační houbička. Fanynky ji používají nejen na líčidla, ale dokonce na roztírání sér či krémů. Umí totiž vytvořit tenkou, rovnoměrnou vrstvu, což se počítá při pečování stejně jako při práci s make-upem.

Prvním krokem při použití houbičky je namočit ji vlažnou vodou a vyždímat, aby zůstala mírně vlhká. Nenasaje make-up do pórů, ale barvou se pokryje jen povrch. Vlhkost usnadní i použití. Roztíráním make-upu od středu do stran vznikne přirozený efekt lehkého krytí. Poťukáváním houbičky se intenzita krytí posílí.

Rande se štětcem

Ještě nedávno používali štětec na nanášení make-upu pouze profesionální vizážisté, aby vytvořili dokonale působící pokožku. Světlo ve fotoateliéru totiž znásobí i nepatrnou chybičku. Zvládnout štětec si žádá trochu cviku a času, ale postupným nanášením a vrstvením se dá využít zkrášlující efekt líčidla na maximum.

Díky plochému tvaru se snadněji dostanete i k hůř přístupným partiím, například okolo nosu. Ale pozor! Štětcem se make-up snadno přidává, ale ubírá jen velmi těžko. Nenabírejte barvu přímo z tuby, ale použijte jako paletu hřbet ruky.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden