Maledivy jsou korálový ráj

Bezpečná a přátelská země, do které se zamilujete

Stovky ostrůvků, křišťálové laguny, bílé, písečné pláže a tyrkysové moře s kouzelným podmořským světem. Souostroví v Indickém oceánu je snem o tropickém ráji stráveném za přijatelnou cenu.

Na překrásném, exotickém souostroví najdete několik úžasných pláží, kde bývá poměrně málo lidí. Koupání bez plavek je zde zakázané, ale klasické dvoudílné plavky můžete nosit bez problémů. Místní obyvatelé jsou velice přátelští a usměvaví.

Mladší generace a prodejci hovoří anglicky, takže se domluvíte na všem, nakoupíte suvenýry, a když budete chtít, dozvíte se i něco o jejich kultuře a náboženství. Milovníci šnorchlování si tady přijdou opravdu na své.

Podmořský život je tu  bohatý na korálové útesy s hejny pestrobarevných rybek, kraby a želvy. Při hlubinném potápění můžete obdivovat i žraloky a rejnoky. Cestování po ostrovech není volně možné, pro vstup na ostrovy potřebujete „jednodenní vstupenku“, za niž zaplatíte zhruba 100 USD.

V ceně je na druhou stranu zahrnuté all inclusive – nápoje, občerstvení a zapůjčení vodních atrakcí. Měsíční vízum na Maledivy získáte na letišti na základě zpáteční letenky a potvrzení o zajištění ubytování.

Na letišti je možné si vyměnit americké dolary nebo eura za místní měnu, maledivskou rupii, nicméně na celém souostroví se dá platit dolary. Nespoléhejte pouze na platební karty, ve většině případů nejsou akceptovány.

Kde se levně ubytovat?

Češi mají oblíbený zejména ostrov Huraa, který je vzdálený přibližně hodinu lodí od hlavního města Male. Sousedy mu dělají ostrovy Kanifinolhu a Kada Huraa s turistickými letovisky Four Seasons a Club Med Kani.

To jsou však velice luxusní resorty, kde stojí jedna noc kolem 1000 USD. Nabídka ubytování na ostrově Huraa je pro nás cenově mnohem dostupnější. Najdete zde ubytování v bungalovech s klimatizací, kuchyňským koutem a vlastním sociálním zařízením kolem 120 USD za noc, a to s plnou penzí pro dvě osoby.

V ceně často bývá i odvoz zpět na letiště místním pracovníkem, hovořícím anglicky, který je k dispozici po celou dobu pobytu. S ním se dá také domluvit na výletech po okolních ostrovech, šnorchlování,  zapůjčením výbavy, potápění se želvami nebo plavání s delfíny či rybaření.
S cestovkou se starat nemusíte, zajistí vše sama.

Pochutnejte si

Základem domorodého jídelníčku jsou čerstvé ryby a rýže. Vyzkoušejte zejména vynikající rybí polévku, kari z rybího masa a pikantní rybí koláčky. Pokud chcete ochutnat místní dezert, nejoblíbenější je hedhikaa.

Jsou to malé, lahodné cukrovinky nebo dortíčky, které se rozplývají na jazyku.

12denní letecký zájezd do  bungalovu  s polopenzí  pořídíte již od 26 740 Kč

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden