Můj kousek štěstí

Malý doping pro dekolt

Léto odhalí, zda mu věnujete kvalitní péči.

Počasí dovolilo odložit zbytečné kousky oblečení. Ráda nosíte tričko, nebo šaty s velkým výstřihem? Čiňte tak s hrdostí!

Máte pocit, že váš dekolt není zrovna výstavní? To se dá lehce vyřešit, stačí mu věnovat dostatečnou péči. Pomohou i některé drobné triky, jak ho vylepšit.

Na spaní záleží

Míváte ve zvyku usínat s polštářem zmuchlaným pod obličejem nebo ráda spíte na břiše? Pak se nedivte, že váš dekolt po ránu není v té správné kondici. Právě v těchto pozicích se totiž pokožka přes noc „zmačká“ do nevzhledných záhybů, které jen tak jednoduše nevyžehlíte.

Naučte se raději spát na zádech. Tělo se v této poloze báječně uvolní. Prospějete tím i své pleti. Navíc je spaní na zádech velmi prospěšné pro páteř, protože obratle, které se během dne kvůli nesprávným pohybovým stereotypům vychýlily ze své přirozené pozice, se přes noc zase vrátí zpět.

Spánek na zádech tedy svědčí nejen kráse, ale předchází také bolestem zad. Proto se nad tím zamyslete, až si dnes půjdete lehnout.

Takzvané omlazení dekoltu, spočívající ve vyhlazení vrásek, nabízí i řada kosmetických salonů.

Hlavu vzhůru!

Když se hrbíte, stahujete ramena dopředu, což škodí i dekoltu – nemluvě o tom, že nahrbená páteř sama o sobě opticky přidává roky. Myslete na to a snažte se chodit i sedět vždy vzpřímeně s hlavou vztyčenou. Vzpřímený postoj spolu se zataženým bříškem vám navíc ušetří i spoustu nepříjemných trablů se zády.

Rozšiřte péči

Čistíte a odličujete obličej každé ráno a večer? Dopřáváte mu séra a různé krémy? Pak byste neměla zapomínat ani na krk a dekolt a vše, co provádíte s obličejem, přenést i na partie níže.

I na dekoltu je pokožka velmi citlivá. Krémujte ji ráno i večer a na závěr můžete přidat malou masáž jemným štípáním prsty – pokožka se tak krásně prokrví. Nezapomínejte ani na ochranu proti UV paprskům a naneste každé ráno na obličej, krk i dekolt krém s ochranným faktorem alespoň 30.

A to i když je venku pod mrakem, protože paprsky pronikají i přes ně. Škodlivé záření způsobuje větší tvorbu vrásek, a to i na dekoltu – proč jim tedy zbytečně dávat šanci?

Vyrobte si domácí masku a dopřejte dekoltu péči.

Maskujte

I dekolt uvítá pleťovou masku. V drogerii můžete koupit ty přímo pro dekolt určené, nebo si doma smíchejte lžíci medu, žloutek, pár kapek citronové šťávy a lžící majonézy. Hotovou směs naneste na krk a na dekolt, nechte potom patnáct minut působit a následně ji smyjte vlažnou vodou a dekolt ještě poté oše­třete krémem.

Vydatná podpora zevnitř

Ke zpevnění dekoltu mohou přispět také fytoestrogeny. Zařaďte do jídelníčku potraviny, které je přirozeně obsahují, třeba sóju a sójové produkty, fazole, červenou řepu, celozrnné obiloviny, mrkev, česnek, ředkvičky, datle, kešu nebo lněné semínko.

Vezměte si na pomoc i bylinky, například anděliku čínskou, červený jetel, chmel či ploštičník. Vyzkoušet můžete také některý z doplňků stravy, které pomáhají udržet pevnost a plnost dekoltu.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden