Můj kousek štěstí

Mám rakovinu. Co teď?

Mám rakovinu. Co teď?

Tuto diagnózu si v průběhu života vyslechne každý třetí obyvatel naší republiky a každý čtvrtý na ni zemře. Dá se s ní ale bojovat. Okamžik, kdy se člověk o této nemoci dozví, je velký šok.

Jak se s touhle diagnózou vyrovnat, abychom si udrželi psychiku v uspokojivém stavu a zvýšili pravděpodobnost uzdravení? Přijměte ji První fáze, kterou člověk s onkologickým onemocněním musí projít, je přijmutí sdělené diagnózy.

Rakovina není trest, proto je zbytečné hledat viníka nebo se litovat. Uvědomte si, že v tom zdaleka nejste sami a že asi 80 % těchto onemocnění se dnes při včasném záchytu podaří vyléčit. Nebraňte se pomoci Častou chybou bývá, že nemocný dusí pocity v sobě a myslí si, že s nemocí musí bojovat sám.

Mluvte se svými blízkými otevřeně a neodmítejte jejich pomoc. Nestyďte se ani vyhledat odbornou psychologickou pomoc. Mějte se rádi Během léčby může dojít ke ztrátě vlasů v důsledku chemoterapie, operačním jizvám a podobně.

Snažte se nepodlehnout pocitům méněcennosti. Psychická podpora okolí během onkologické léčby je nedocenitelná, ale začít musíte sami u sebe. Mít se rád a udržovat si pozitivní mysl je základem pro možné uzdravení.

Posilte imunitu Když se organismus snaží vypořádat s rakovinotvorným bujením, je potřeba podpořit imunitu. Jezte lehkou stravu bohatou na vitaminy, minerály a další prospěšné látky.

V lékárnách mají i osvědčené doplňky stravy právě pro tyto případy.

Zázračný lék na rakovinu neexistuje, přesto můžete vyléčení sami pomoci. Asi 45 % vyléčených pacientů se rakovina nevrátí, zvlášť když znovu nesklouznou k nezdravému životnímu stylu.

.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden