Můj kousek štěstí

Mámu s tátou bych nikdy nevyměnila

Byla jsem přesvědčená, že mám nejúžasnější rodiče na světě. A pak přišla strašlivá zpráva! Poznání pravdy bylo drsné, ale stálo za to.

Byla jsem jedináček, a tak jsem měla dostatek lásky a péče obou rodičů. V pozdějším věku jsem se zeptala, proč si nepořídili další dítě, oni to ale vtipně zamluvili, a já to dále nerozebírala. Skutečnost, že by maminka a tatínek nebyli mými skutečnými rodiči, mě nikdy nenapadla.

Zvědavost zvítězila

Až přišly moje patnácté narozeniny. Dostala jsem dort, dárky a pak mě máma s tátou objali a řekli, jak moc mě milují a jsou šťastní, že mě mají. Tušila jsem, že nastala důležitá chvíle. A byla jsem zvědavá, co se dozvím. Takovou jobovku jsem ale nečekala.

Zažila jsem stav, kdy člověk doslova zkamení. Maminka mě ubezpečovala, že se na jejich lásce ke mně nic nezmění, zůstanu navždy jejich holčička, ať se k pravdě postavím jakkoli. Otec dodal, že jednou ta chvíle přijít musela.

A je lépe slyšet pravdu od nich, než abych se ji dozvěděla od někoho jiného. Došla jsem k názoru, že pro mě v mém srdci maminkou a tatínkem budou navždy ti, kteří se o mě starali. V mé duši se ale usídlila zvědavost.

Kdo je moje skutečná matka? Proč mě odložila? Možná se trápí a vyčítá si? A mí adoptivní rodiče mi pomohli skutečnou matku najít. Muselo to být pro ně bolestné, ale oni to přesto udělali.

Byl to šok

Některé ženy by si neměly děti pořizovat. A takovou „matkou“ byla ta moje biologická. Když jsem zazvonila u dveří, otevřela mohutná Dolly Parton v legínách. Poklepala rudými nehty o rám dveří a štěkla přes růžovou rtěnku: „Co chceš?“ Očividně ji nepotěšilo, že jsem její dcera. „Vypadni!“

Otočila jsem se a běžela ze schodů, co mi nohy stačily. Před domem na mě čekali mí rodiče. Jak jsem byla šťastná, že je mám! Než jsme ale nastoupili do auta, přitočila se k nám jakási zvědavá babka. Slovo dalo slovo, a my se dozvěděli, že nejsem jediné dítě, které moje matka má. To druhé bylo v pasťáku.

Dostal životní šanci

A tak se ukázalo, že naše cesta nebyla zbytečná. Vyrazili jsme za bratrem. A mí rodiče se ukázali opět jako skvělí lidé. Adoptovali si i jeho, bylo mu osm. Celé okolí jim to rozmlouvalo, že v tomto případě je na převýchovu pozdě. Že se jim takový velkorysý čin vymstí, ale oni to přesto zkusili.

A povedlo se jim přesvědčit všechny o tom, že nikdy není pozdě. Dnes už je tomu mnoho let, kdy se tato událost stala. Rodiče stále ještě žijí, ale už jsou velmi staří a hodně nemocní. Bratr jim tu velkou životní šanci, kterou kdysi dostal, vrací naplno v rámci svých možností.

Milena (57), Cheb

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden