Manžel podržel „železnou Lady“ vždy, když se v zákulisí hroutila!

V životních plánech slavná politička nejprve manželství vůbec neměla!

Být manželem slavné ženy není zrovna dobrá role pro muže. Své o tom věděl i Denis (†88), dlouholetý manžel britské premiérky Margaret Thatcher (†87) , kterou polovina národa zbožňovala a polovina nenáviděla!

Titul „železná Lady“ vymysleli pro Margaret Thatcher svého času sovětští novináři. K tvrdohlavé ženě, která léta ovládala britskou politiku, ale seděl. Vždyť i její manžel Denis, když o ní mluvil, používal slovo „boss“, tedy šéf – nebo spíš šéfová.

Nebyl atraktivní, ale zamlouval se jí

Názory na svět nejvíc ovlivnil u malé Margaret její otec, který byl drobným obchodníkem. „Byl mužem jak praxe, tak i teorie,“ napsala o něm bývalá britská premiérka.

„Rád spojoval prosperitu našeho rohového krámu s romantikou mezinárodního obchodu, který zaměstnával lidi na celém světě proto, aby rodina z Granthamu mohla mít na svém stole rýži z Indie, kávu z Keni, cukr ze západní Indie a koření z pěti kontinentů. “

Margaret původně vystudovala

Zbývá vám 72% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden