Manžel se asi vážně zbláznil

Máte pocit, že někoho dobře znáte. A najednou zjistíte, že vedle vás léta žil někdo úplně jiný. Chlapa, co se na stará kolena zblázní, nepřeju opravdu nikomu.

Zase sedíme se synem nad rozpisem na tento měsíc. Už mě to vážně nebaví, je to logisticky opravdu náročné. Tak tento víkend jedu na chalupu já s dcerou a jejími dětmi. Příští týden tam pojede syn s rodinou. A další týden si vyhradil Josef. Kde jsou ty časy, kdy jsme prostě na chalupu jeli všichni najednou. Trochu jsme se tam sice tísnili, ale bylo nám spolu dobře.

Túry i bojovky

Když ještě byly naše děti malé, jezdili jsme s Josefem, mým mužem, na chalupu po rodičích pravidelně. Všichni jsme to tam moc milovali. Trávili jsme tam proto i naše dovolené. Manžel byl ve svém živlu. Byl zdatný turista a tak jsme společně s dětmi vyráželi na dlouhé túry po širokém dalekém okolí. Jindy zase připravil pro nás i pro sousedy nějakou pěknou bojovku. Ty noční byly zvlášť dobrodružné.

V zimě, v létě

Když děti dospěly, jezdili jsme tam společně s jejich rodinami. S Josefem jsme tam ještě před třemi lety hlídali celý měsíc naše vnoučata. Měla jsem pocit, že nám spolu tehdy bylo dobře. Bohužel jsem se moc mýlila. Můj manžel se už tehdy začal scházet s tou ženskou.

Setkání v parku

Dozvěděla jsem se to čistě náhodou, když jsem jednou vedla vnučku na trénink gymnastiky. Proti nám šel můj manžel, celý rozzářený a za ruku se držel s nějakou ženou. Už se nedalo nikam uniknout a setkání bylo nevyhnutelné. Josef nám představil svou známou Valérii, prohodili jsme pár frází o počasí. A každý jsme šli svou cestou.

Ihned se k ní odstěhoval

Teprve doma mi můj sedmdesátiletý manžel přiznal, že s tou Valérií chodí. Prý se hrozně zamiloval a nemůže s tím nic dělat. Rázem zahodil těch našich dvaačtyřicet let společného života a odstěhoval se k ženě, která je ještě o pět let starší než on. Byla jsem úplně na dně. Cítila jsem hroznou zradu, zoufalství, nevěděla jsem, jak to říct dětem.

Rozhádala se celá rodina

Dcera byla z té zprávy zdrcená stejně jako já. Chápala mě, snažila se mě všelijak podpořit. Jenže podle mého syna byla na mé straně až příliš jednoznačně. S tátou se sice nepřestala vídat, ale jedině tehdy, když s ním nebude ta ženská. Syn se sice na tátu kvůli mně zlobil, ale na druhé straně vzal na vědomí i novou Josefovu partnerku. A tak to trvá už tři roky.

Máme na to rozpis

Museli jsme to tedy celé vyřešit. A nejedná se jen o to, kdo kdy bude na chalupě. Ale i rodinné sešlosti, svatby, Vánoce, dovolené a tak dále. Já s dcerou a její rodinou můžeme všude tam, kde není Josef. Můj syn může být buď se mnou a sestrou nebo s otcem a Valérií. A dcera může být s otcem bez Valérie. Je to naprostý blázinec, který by byl možná i k smíchu, kdyby nešlo o tak vážnou věc.

Rozvést se nechce

Josef si sice už skoro tři roky žije svůj život beze mne, ale rozvádět se nechce. Jednak z praktických důvodů, kvůli majetkovému vyrovnání, včetně naší milované chalupy. A pak si možná nechává pootevřená zadní vrátka, aby se mohl třeba vrátit. Je to možná divné, ale mám ho pořád moc ráda. Ta společná krásná léta nejde zapomenout. I když nevím, zda bych mu nevěru odpustila.

Zdena U. (69), Ostrava

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden