Moje šťastná hvězda

Manželka a divadlo byly středobodem vesmíru Jana Kačera

Moje šťastná hvězda

Nesl si v sobě stigma otcovy sebevraždy a dvě nejdůležitější ženy v jeho životě byly maminka a manželka, s níž prožil bezmála šest desetiletí.

O Janu Kačerovi (†87) se mluvilo jako o mágovi. O životě i o práci vždycky přemýšlel do hloubky a chtěl, aby jeho inscenace byly nejen krásné, ale také diváka nutily hledat odpovědi.

Když se před dvěma lety rozloučil režisér, herec a spisovatel Jan Kačer (†87) se svou milovanou manželkou Ninou Divíškovou (†84), občas si povzdechl, že se cítí sám. Obklopovala ho sice velká a milující rodina, ale stejně se často přistihl, že čeká, že se otevřou dveře jejího pokoje a ona se zase objeví.

Jejich manželství trvalo téměř šedesát let a obstálo i ve zkouškách, kde jiní selhali. Paní Nina pro něj byla hned po mamince druhou nejdůležitější ženou v životě, žádné jiné už

Zbývá vám 91% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden