Manželka ho šacovala na drzouna

Občas se vyválel v blátě, aby nemusel návštěvám zpívat

Chvíli to trvalo, než ho hudba začala živit. Jožka Černý se vyučil mechanikem šicích strojů a po vojně se živil jako řidič, umělecký kovář a zámečník. Lidovky byly dlouho jen velkým koníčkem. Jenže pak se z Jožky Černého stal nekorunovaný král lidové muziky. 

Bral jsem to jako vytržení z her

V době, kdy muzika zněla maximálně z rádia, se u Černých na zahradě v létě zpívalo a popíjelo vínko. Na tom prvním se (zpočátku především kvůli rodičům) podílel i malý Jožka. „Když jsem musel jít zpívat, bral jsem to jako vytržení z dětských her.“ Dokonce se prý několikrát schválně

Zbývá vám 80% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS.
Letní sleva!
Namísto obvyklých 20 Kč stojí nyní odemknutí článku pouhých 9 Kč! Kód k odemknutí článku, který od nás obratem obdržíte, můžete také zcela zdarma poslat svojí kamarádce a potěšit ji v letních měsících pohodovým čtením. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 900 10 09. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9001009 je 9 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden