Můj čas na kafíčko

Manželka mu dává pořádně na frak!

Přestože oblíbenému herci Josefu Dvořákovi (77) už táhne skoro na osmdesát, v očích své manželky Jarmily Dvořákové (76) je to pořád nezodpovědný a lehkovážný mladík, proto mu také nedá nic zadarmo a vyžaduje po něm, aby vše dělal na sto procent. Ačkoliv byl v minulosti už třikrát rozvedený, u Jáji prý hned věděl, že ona je ta pravá. Žije s ní už pětatřicet let! „Nedám na ni dopustit. Je na ni spolehnutí, je tolerantní a baví mne, jak si umí z vážných věcí dělat legraci,“ prozradil Dvořák.

Manželka je na něj přísná a náročná

Méně už se mu ovšem zamlouvá, že musí svou ráznou ženu poslouchat skoro na slovo. Nezapře se v ní racionální produkční, která si potrpí, aby všechno fungovalo, tak jak má. A to především včetně jejího manžela Josefa. „Někdy už přemýšlím o důchodu, že bych měl čas na všechny knížky a filmy, které na mě už dlouho čekají. Ale žena mě stále honí na jeviště,“ přiznal Pepa. Tvrdí, že žena nechce, aby zpohodlněl a stal se z něj nemohoucí dědek.

A tak se není čemu divit, že mezi nimi občas vládne vypjatá atmosféra, která se dá krájet. Byla to právě Jarmila, kdo Josefa hnal, aby odehrál nasmlouvané představení i v době, kdy si zlomil nohu a potřeboval si doma v klidu odpočinout. To mezi nimi prý vyvolalo velké hádky. „Občas to jsou i dost velké a nepříjemné dohady, ale vždycky se nakonec nějak udobříme,“ zdůraznil herec. Přiznal, že by nikdy s ženou nešli spát, aniž by se mezi nimi nevyčistil vzduch.

Jak se spolu usmiřují?

„Naučili mě to cikáni. Já jsem mezi nimi vyrůstal v Kadani. Řekli mi, že jakmile je jeden oslabený, ten druhý mu má jít na pomoc, a tím udělá za hádkou tlustou čáru.“ Ať je to mezi nimi jakkoliv divoké, Dvořák je prý rád, že už na sebe s manželkou alespoň tolik nežárlí, jako dřív. Žárlivost byla dlouhá léta mezi nimi veliký problém a vyvolávalo to velké třenice. Jája prý nerada viděla, jak na něj čekají natěšené fanynky před šatnou a pronásledují ho skoro na každém kroku. Josef zase naopak neměl rád, když se mu za jeho ženou otáčeli mužní členové souboru.

Teď už to mezi nimi údajně není tak horké. „Žárlila jsem kdysi vážně hodně, ale pak jsme si to vyříkali. Fanynky mi už nevadí, chápu je. Už jsem zažila i šílenou fanynku, která přišla za Pepíčkem do šatny, celá se klepala, nemohla ani mluvit a chtěla si na něj sáhnout. Na to člověk nemůže ani žárlit, to je krásné, ne?“ prozradila Jarmila. Je tedy zřejmé, že dnes už naštěstí tyto starosti nemají, protože si nejen věří, ale také už jsou oba dost vyzrálí na to, aby se o sebe pořád tolik báli.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Štítky:

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden