Moje šťastná hvězda

Manželka už s ním ztrácí trpělivost

Nějaké zdravotní problémy ho sice trápí, ale podle jeho manželky to až příliš zveličuje a přehání. Herec Luděk Sobota (76) by prý mohl v lékařské ordinaci bydlet a s tímto názorem souhlasí i jeho žena Adriana (58). Luděk je údajně hypochondr, což znamená, že si bolesti dokáže vsugerovat a sám jim uvěřit.

MÁ TO SVÉ DŮVODY

Jsou i období, kdy je u lékaře dennodenně, a pokaždé odejde se stejnou odpovědí. Nic mu není a může se v klidu vrátit domů Avšak Luděk k této poruše zřejmě nepřišel jen tak náhodou.

V minulosti si skutečně prošel celkem závažnými zdravotními problémy, a dokonce byla nutná i operace. Konkrétně ho trápila kýla a silné bolesti břicha. Když mu lékaři kýlu vyoperovali, našli ve střevě dokonce nádor, který ale naštěstí nebyl zhoubný.

Po operaci měl Luděk chvíli klid, bohužel ne nadlouho. Bolesti se vrátily, nicméně další operace Sobotovi nebyla doporučená. Každý den tedy užíval prášky na bolest, dokud bolesti neustoupily. Dělalo mu problém dokonce i hrát v divadle, proto si před každým vystoupením dával panáka, aby bolest otupil. Od té doby má o své zdraví strach a nechce s ním příliš hazardovat, protože při myšlence na tu pekelnou bolest má husí kůži ještě dnes.

MÁ SE CHOVAT JAKO CHLAP

Adriana už ale začíná být z Luďkova neustálého strachu o zdraví unavená. Každý den totiž poslouchá to samé, každý den ho bolí něco jiného a téměř každý den je Luděk v kontaktu s doktorem.

Ten mu přitom vždy řekne, ať je v klidu, že se nic neděje. Už několikrát se kvůli tomu měli manželé pohádat, protože podle Adriany by se měl Luděk chovat trochu víc jako chlap. Bojí se běhat, lyžovat, tančit a spoustu dalších obyčejných věcí. Adrianu to mrzí, protože by se svým manželem ještě ráda sbírala nějaké ty zážitky. Ale na druhou stranu ho do toho nechce nutit, když se na to necítí. Sice jí to rozčiluje, ale manželovi je i tak nadále velkou oporou, za což si jí Luděk nesmírně váží.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden