Marek Eben - Etiketu by mohl vyučovat

Marek (59) se narodil v Praze do muzikantské rodiny. Je synem významného českého hudebního skladatele Petra Ebena (†78) a Šárky Ebenové (89), rozené Hurníkové, tudíž synovcem skladatele Ilji Hurníka (†90). Hudbě se věnuje i Markův mladší bratr David (52), který je hudebním historikem a zakladatelem souboru Schola Gregoriana Pragensis. Nejstarší bratr Kryštof (62) svůj život zasvětil vědě a pracuje v Ústavu informatiky Akademie věd jako vědecký pracovník. Do povědomí diváků se Marek dostal už jako dvanáctiletý, když si ho režisérka Vlasta Janečková (†77) vybrala do dobrodružného šestidílného seriálu Kamarádi o partě dětí z Malé Strany. Marek získal roli Válečka, ale protože nebyl dostatečně při těle museli ho vycpávat. Seriál měl takový úspěch, že měl po čtyřech letech pokračování. V roce 1977 si ještě střihl roli Honzy v televizní pohádce O líném Honzovi. Po ukončení střední školy se Marek přihlásil na Státní konzervatoř – obor hudebně dramatický. Zdárně ji dokončil v roce 1979 a hned nato nastoupil do angažmá v Divadle Vítězslava Nezvala v Karlových Varech, a poté do

Zbývá vám 82% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama