Marek Eben: Hodil povinnosti za hlavu!

Je snad moderátor natolik pohodlný?

Moderátor MAREK EBEN (58) se v závěru loňského roku svěřil, že k němu domů už Ježíšek dávno nelétá. Rezignovali snad se ženou na život.

Zatímco se většina lidí chystala na nejkrásnější svátky v roce a sháněla dárky, manželé Marek Eben a MARKÉTA FIŠEROVÁ (56) nikoli. Tedy ne snad, že by Vánoce zrušili úplně, to ne, jen se vzdali jakýchkoli dárků a drobných pozorností. „Štědrovečerní poselství je hlubší než dárky,“ uvedl věřící moderátor s tím, že na Vánoce se s manželkou nikdy moc nepřipravovali. „Neřešíme dopředu, co budeme dělat. Dokonce jsme se s mojí ženou dohodli, že už jsme dost staří na to, abychom si kupovali dárky,“ svěřil se Eben.

Bere ohledy na ženu

Jedním z dalších důvodů, proč se Eben dohodl s manželkou, že si nebudou dávat žádné dárky, je i fakt, že by Markéta Fišerová byla v nevýhodě. Musela by totiž prý shánět dárky na invalidním vozíku a to podle moderátora není snadné. Tento argument je ovšem poněkud scestný, vezmeme-li v potaz, že žijeme v jednadvacátém století a i zdraví lidé místo shánění dárků v obchodech raději objednávají věci na internetu. Je to pohodlné a pošta nebo jiná přepravní společnost vám je doručí až domů.

Nabíral sílu do práce

Moderátor se novinářům svěřil, že během svátků hlavně odpočíval, protože před měsícem podlehl silné chřipce a bral antibiotika. Jeho stav nebyl vůbec dobrý a musel dokonce dostat kapačky, aby byl schopný dokončit rozdělaný pořad. Na svátky už byl ale prý v pořádku, jen poněkud oslabený. Mohl si tak bez potíží užít naplno vánoční pohody, která je pro něho, jak sám tvrdí, tím nejcennějším. Až na to, že si s ženou nerozdali dárky, ale probíhal prý jejich Štědrý den stejně jako u jiných rodin. Na stole nesměl chybět kapr a salát, který ale nepřipravují. Obvykle ho totiž dostanou. „Vždycky to z příbuzenstva překvapivě někdo utvoří a je o nás postaráno,“ svěřil se Eben s tím, že přece na Vánoce nejde o dárky a jídlo, ale hlavně o klid. A jak se zdá, díky tomu, že se manželé zbavili veškerých svátečních povinností, které řeší ostatní, mohli si klidu a pohody dopřát, co hrdlo ráčí.

Pryč se zbytečnostmi

Někomu by možná mohlo připadat, že se Marek a Markéta zřekli dárků jen proto, že je jim to takhle pohodlnější. Podle jejich blízkých jde ale o něco docela jiného. Za svůj život si prošli hrůzami, o kterých se mnohým ani nesní. Díky tomu prý pochopili, co je v životě opravdu důležité, a nemají potřebu se zabývat zbytečnostmi.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden