Marně touží po dalším dítěti

Mohlo by se zdát, že má zpěvačka Marta Jandová (42) všechno po čem touží. Ke štěstí jí však něco schází. Ráda pořídila dceři sourozence. Jenže to nejde...

Pouhých pár měsíců po té, co zpěvačka Marta Jandová porodila svému manželovi Miroslavu Vernerovi (39) dcerku Marušku (2,5), už mluvila o tom, že by holčičce ráda, co nejdřív pořídila sourozence. Zpěvačka se totiž nikdy netajila tím, že by měla ráda velkou rodinu.

Takovou, jakou sama kdysi měla. Kdyby to prý zvládla, nebránila by se ani pěti dětem, tvrdila téměř před třemi lety.

Nechává tomu volný průběh

Člověk ale míní a život mění. Z Marušky už je pomalu slečna a brášky ani sestřičky se zatím nedočkala. Rozmyslela si snad dcera legendárního rockera Petra Jandy (74) své původní plány nebo se jí jen nedaří přijít do jiného stavu? Jandová už nějaký čas na podobné otázky odpovídá, že tomu nechávají volný průběh.

„Netlačíme na to nějakým způsobem, i když mám doma gynekologa. Dá-li příroda, tak dá, když ne, tak ne,“ uvedla zdánlivě smířeně zpěvačka. Nechce se ale věřit, že by k otázce svého dalšího těhotenství přistupovala skutečně takhle s klidem.

Každá žena, která delší dobu touží po dítěti a nedaří se jí, se cítí frustrovaná a mnohdy i psychicky vyčerpaná. A v případě Marty Jandové, která se v roli maminky doslova našla, jsou taková slova o to méně uvěřitelná.

Její šance se začíná zmenšovat

Jednou z nevýhod pozdních těhotenství je bezesporu právě skutečnost, že rozhodne-li se starší žena pro další dítě, může narazit na problémy s početím, což spolu s vědomím, že čas neúprosně ubíhá, na psychické pohodě rozhodně nepřidá.

A Marta Jandová si zcela jistě i díky povolání svého muže uvědomuje, že se jí šance na druhé dítě opovážlivě ztenčuje. „Čas utíká a já nechci být starou mámou a rodit v pětačtyřiceti,“ uvedla před lety zpěvačka netušíc, že nakonec možná bude ráda, když se jí povede ve zmíněných 45 letech porodit.

Vzdala by se i své kariéry

Marta byla podle svých blízkých od prvního okamžiku, kdy začala uvažovat o druhém dítěti, připravena se všeho v případě těhotenství vzdát. A to i přesto, že se jí zejména v posledních letech daří nejen v Německu, ale i nás v České republice.

Rodina je pro zpěvačku zkrátka na prvním místě. „Miminko na cestě není, ale věřím, že brzy bude. Nechci, aby to vyznělo, že jsem posedlá touhou po dítěti. Když se nezadaří, tak budu šťastná, že je Maruška jedináček,“ řekla Jandová jakoby chtěla všechny kolem sebe ujistit, že je všechno v pořádku.

Zda je to pravda, ví ale jenom ona sama. Její psychické pohodě se ale příliš věřit nechce. Vymodlené dítě totiž žádné peníze ani obdiv fanoušků nenahradí.

Začala uvažovat o adopci

Faktu, že zpěvačka skrývá svou bolest a zklamání za široké úsměvy, nasvědčuje i to, že se nedávno nechala slyšet, že by dokázala představit vychovávat „cizí“ dítě. „Přemýšleli jsme, po vzoru Lucky Benešové, že bychom nějaké starší dítě osvojili,“ svěřila se zpěvačka.

Ztrácí snad Jandová pověstný nadhled a naději, že by ještě otěhotněla? Je to klidně možné, protože jak se sama přiznala po show Tvoje tvář má známý hlas nemá zas tolik práce. Není tak vyloučené, že když jí nedopřeje příroda druhé dítě, zařídí se jinak.

.

reklama
reklama