Marta Jandová: Těžké dětství. Cítila se sama

Zpěvačka Marta Jandová (42), dcera kapelníka skupiny Olympic Petra Jandy (74), měla složitý život. V době, kdy se narodila, byl její otec-rocker nesmírně zaneprázdněn koncerty a Marta vyrůstala se svým o sedm let starším bratrem v péči starostlivé maminky, profesí baletky.

Nicméně matka zůstala v domácnosti, aby se mohla vzorně starat o dvě děti. Když bylo Martě sedmnáct let, její maminka zemřela na rakovinu. Nemoc přišla rychle a měla bleskový průběh. Později zemřel na rakovinu i Martin starší bratr.

Z někdejší fungující rodiny zbylo torzo. Marta propadla hlubokým depresím, nedokázala zůstat v Praze, v sedmnácti letech odjela do Ameriky a poté do Německa. Cesta za slávou byla strastiplná, původně se Marta o hudbu vlastně nezajímala.

V Německu se to radikálně změnilo, Marta působila v kapele Die Happy. Dnes je z ní úspěšná zpěvačka, a co je hlavní, stala se i matkou, po čemž toužila nejvíce. "Je dobře, že neměla ten život jednoduchý.

Protože se dokáže poprat s kdekým, dokáže kdekomu říct, co si myslí, a je ostřílená. Umí pět jazyků," hrdě o své dceři prohlásil pyšný otec Petr Janda. .

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden