Můj čas na kafíčko

Martin Dejdar špatně odhadl své možnosti a pak trpěl depresemi a třináct let splácel dluhy!

Můj čas na kafíčko

Myslel si, že český film se zahraničními herci bude mít úspěch, ale přecenil situaci!

Herec Martin Dejdar (55) prožil bezproblémový začátek kariéry a dostal i skvělé filmové role. Pak se ale rozhodl jít do rizika a finančně zaštítil snímek Panství. Dostal se tím do obrovských dluhů, které potom musel splácet dlouhé roky!

Narození svého syna Martina Dejdara (55) prožíval tatínek mimo republiku. Byl totiž původním povoláním lodním inženýrem a dvanáct let se plavil jako námořník důstojník s Československou námořní plavbou. „Kotvili jsme v Hamburku, když přišla vysílačkou z ústředí zpráva, že se mi narodil kluk.

Už jsem měl tříletou dceru, takže jsem si syna zasloužil,“ popisoval hercův otec šťastné okamžiky. „A protože jsem byl na tu radostnou zvěst náležitě připravený, rázem nastala smršť. Tedy alkoholová smršť.“

Měl parádní přípravu!

Díky otcovu povolání měl Martin v dětství možnost podívat se do světa. V té době se opravdu jen málokomu podařilo dostat se třeba do Jihoafrické republiky. Maminka Martina byla zdravotní sestrou.

Umělecké sklony tedy nezdědil po svých rodičích, ale po dědečkovi a babičce, kteří byli divadelním režisérem a ochotnickou herečkou. Už během studia na gymnáziu v Chrudimi věděl Martin, že se stane hercem. Snažil se o tom přesvědčovat i své okolí, ale setkal se jen s krčením ramen a nedůvěřivými pohledy.

Tatínek si přitom přál, aby se Martin stal doktorem, na to ovšem budoucí filmové a televizní hvězdě chyběly výjimečné školní známky. Vybral si proto DAMU a měl štěstí v tom, že ke zkouškám ho připravoval skvělý tým.

Martin se totiž náhodně díky svému strýci seznámil s Naďou Konvalinkovou, která na Chrudimsko jezdila za příbuznými. Díky tomu se ho pak ujala dvojice Oldřich Kaiser (65) a Jiří Lábus (70), kteří budoucího studenta divadelní fakulty pořádně „proklepli“. „Strašně mi to pomohlo a já jsem

Zbývá vám 78% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden