Martin Dejdar špatně odhadl své možnosti a pak trpěl depresemi a třináct let splácel dluhy!

Myslel si, že český film se zahraničními herci bude mít úspěch, ale přecenil situaci!

Herec Martin Dejdar (55) prožil bezproblémový začátek kariéry a dostal i skvělé filmové role. Pak se ale rozhodl jít do rizika a finančně zaštítil snímek Panství. Dostal se tím do obrovských dluhů, které potom musel splácet dlouhé roky!

Narození svého syna Martina Dejdara (55) prožíval tatínek mimo republiku. Byl totiž původním povoláním lodním inženýrem a dvanáct let se plavil jako námořník důstojník s Československou námořní plavbou. „Kotvili jsme v Hamburku, když přišla vysílačkou z ústředí zpráva, že se mi narodil kluk.

Už jsem měl tříletou dceru, takže jsem si syna zasloužil,“ popisoval hercův otec šťastné okamžiky. „A protože jsem byl na tu radostnou zvěst náležitě připravený, rázem nastala smršť. Tedy alkoholová smršť.“

Měl parádní přípravu!

Díky otcovu povolání měl Martin v dětství možnost podívat se do světa. V té době se opravdu jen málokomu podařilo dostat se třeba do Jihoafrické republiky. Maminka Martina byla zdravotní sestrou.

Umělecké sklony tedy nezdědil po svých rodičích, ale po dědečkovi a babičce, kteří byli divadelním režisérem a ochotnickou herečkou. Už během studia na gymnáziu v Chrudimi věděl Martin, že se stane hercem. Snažil se o tom přesvědčovat i své okolí, ale setkal se jen s krčením ramen a nedůvěřivými pohledy.

Tatínek si přitom přál, aby se Martin stal doktorem, na to ovšem budoucí filmové a televizní hvězdě chyběly výjimečné školní známky. Vybral si proto DAMU a měl štěstí v tom, že ke zkouškám ho připravoval skvělý tým.

Martin se totiž náhodně díky svému strýci seznámil s Naďou Konvalinkovou, která na Chrudimsko jezdila za příbuznými. Díky tomu se ho pak ujala dvojice Oldřich Kaiser (65) a Jiří Lábus (70), kteří budoucího studenta divadelní fakulty pořádně „proklepli“. „Strašně mi to pomohlo a já jsem

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů

Komentáře