Martin Kabát měl vždycky pro strach uděláno!

Byl vymodlené dítě, přesto ho měl každý rád. Kudy chodil, tam rozdával dobrou náladu.

Jako kluk chtěl být vším fotbalistou, hajným nebo i knězem.  Nikdy se nikoho nebál, na nabídky soudruhů odpovídal statečně: „Do strany nemohu, jsem přece katolík!“

Ve své době patřil k nejpopulárnějším českým hercům. Jeho zvláštní charisma způsobilo, že měl Josefa Beka každý rád. Měl neuvěřitelnou schopnost navázat kontakt s publikem a oplýval nevyčerpatelnou pozitivní energií. Ztvárňoval bodré chlapíky, kteří mu byli vlastní, ale rovněž exceloval v záporných rolích, kde předvedl nejrůznější polohy svého zvučného hlasu.

Narodil se v Hradci Králové do silně věřící katolické rodiny. Byl tzv. vymodleným dítětem. Rodiče už měli dvě dcery, Marii Magdalénu a Růženku, ale tatínek Josef si přál ještě syna. Maminka Kateřina nakonec přece jen do třetice otěhotněla, ale syna

Zbývá vám 87% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden