Máte oči jako králík? Tipy pro rychlou úlevu

Červené oči jsou častým problémem, který může způsobit únava od dlouhého hledění do monitoru, suchý vzduch z topení, prašné prostředí či alergie.

Všechny tyto faktory narušují kvalitu slzného filmu. Oko vysychá, dochází k jeho podráždění a organismus reaguje zvýšeným prokrvením očí. Čím víc si unavené oči mnete a namáháte je, tím jsou zarudlejší, podrážděnější a citlivější. Jak se zarudlých očí co nejrychleji zbavit?

Oční kapky vám přinesou rychlou úlevu.

• Oční kapky

Okamžitou pomoc pro podrážděné, unavené a červené oči vám zajistí zvlhčující oční kapky, které oční rohovku hydratují. Také si můžete oči vypláchnout starou známou borovou vodou. Ani lékaři na ni dodnes nedají dopustit.

• Světlík lékařský

Léčivá bylinka světlík lékařský má dezinfekční a protizánětlivý účinek. Jak již jeho název napovídá, příroda ji stvořila k léčení potíží se zrakem. Pokud chcetete vyzkoušet její účinky, vylouhujete 30 gramů této byliny v půl litru vroucí vody a pak sceďte.

Do tohoto výluhu namočte kosmetické tamponky a ty si pak na pár minut přikládejte na oči. Vyzkoušet můžete také vyluhované sáčky zeleného nebo heřmánkového čaje, které na pár minutek uložíte do mrazáku.

• Kdy k lékaři?

Pokud se stav ani během tří dnů nezlepší, případně se přidají další příznaky, jako sekrece z oka, bolest, svědění, řezání očí nebo světloplachost, ihned navštivte očního lékaře, který vás důkladně vyšetří.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden