Maturitu zvládla Jana Štěpánková za měsíc, vysokou školu v devatenácti letech!

S manželem prožila čtyřicet let plných porozumění, protože se dokázali domluvit!

Herečka ze slavného rodu Jana Štěpánková (†84) zdědila talent po obou rodičích. Její začátky byly kvůli dobovým změnám hodně neobvyklé!    

Možná vás překvapí, že oblíbená česká herečka se v roce 1934 narodila na Slovensku. „Můj dědeček byl lékař poblíž Žiliny, který za svízelných podmínek vybudoval dětský špitál,“ vysvětlovala v jednom rozhovoru.

„Babička zase učila číst a psát, protože tam byly jen maďarské školy. Narodila se tam moje máma i její sestra. Máma říkala, že ze sentimentu mě tam také porodila.“

Plakala, když otec umíral na jevišti

Jana Štěpánková měla slavné předky. Jejím pradědečkem byl básník Vítězslav Hálek (†39), otcem vynikající herec Zdeněk Štěpánek (†71). Po rozvodu rodičů se tatínek znovu oženil a Janě tak přibyli dva nevlastní sourozenci, ze kterých se rovněž stali známí herci: Martin (†63) a Petr (69) Štěpánkovi.

Talent Jana zdědila i po

Zbývá vám 79% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden