Staré dobré časy

Matýsek se pos*al!

Staré dobré časy

Režisérka hledala dvojčata. Ale Lukáš byl jeden. „Riskněte to,“ řekla jí maminka.

Cesty na filmový Olymp vypadají různě. Vezměte si třeba Lukáše Pelánka (41). Matýska z komedie století S tebou mě baví svět (1982). Ten o tom, že se stal legendou, neměl dlouho sebemenší tušení.

Režisérka Marie Poledňáková (*1941) měla o filmovém Matýskovi zcela jasnou představu. Hlavně hledala dvojčata. To proto, aby bylo možné Matýsky vyměnit v případě, že by se dostavila nějaká choroba, u miminek tak běžná.

Dvojčata? Lukášek je jen jeden!

Jenže vhodní bráškové se toho roku asi nenarodili. Nebo alespoň nedorazili na vypsaný konkurz (těch neúspěšných jednovaječných dvojčat prý tenkrát bylo přineseno pětadvacet).

Když už tvůrci začali podléhat panice, rozrazily se dveře a v nich stála maminka s desetiměsíčním potomkem v náručí. Radost režisérce trochu zkazila informace, že budoucí Mates,

Zbývá vám 67% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden