Mayský horoskop

Legendární a náhle zaniklá civilizace starých Mayů fascinuje svět, po svém náhlém zmizení, už celá staletí. Mayský kalendář se skládá z devatenácti znamení, podle Bohů, které indiáni uctívali a stavěli pro ně své chrámy a pyramidy. Jaké je to vaše?

CH´EN (2. 1. ‒ 21. 1.)

Tito zrozenci jsou označováni jako děti noci. Doba, kdy máte nejvíce energie, je od soumraku do svítání. Jste klidní, velmi vnímaví k pohybům měsíce a během úplňku můžete zažívat nezvyklé události. Při meditaci byste měli stát čelem k západu, tak načerpáte nejvíc energie.

YAX (22. 1. ‒ 10. 2.)

Vládne vám planeta Venuše, a ta z vás dělá něžné, vřelé a milující osoby. Máte mimořádný talent vnést harmonii do rodiny a domov je také místem, kde dokážete nejlépe relaxovat. Místnosti, kde trávíte nejvíc času, by měly mít okna na jih, což napomáhá vašemu vnitřnímu klidu.

ZAC (11. 2. ‒ 2. 3.)

Jste ranními ptáčaty. Právě období po rozednění a brzké ranní hodiny jsou denní dobou, kdy nabíráte nejvíce energie. Vaším vnitřním zvířetem je žába. Stejně jako ona, jste i vy snadno přizpůsobiví změnám. A právě změny ve vašem případě často znamenají posun k lepšímu.

KEH (3. 3. ‒ 22. 3.)

Máte silné pouto k přírodě a přírodní rovnováze. Vaší šťastnou barvou je červená a živlem oheň. Dokážete v sobě najít obrovskou vnitřní sílu a spontánně se rozhodovat i ve vypjatých situacích. Jako by uvnitř vás hořel oheň, který nezhasíná a spaluje vše, co mu stojí v cestě.

MAK (23. 3. ‒ 11. 4.)

Jste nejtajemnějším znamením mayského horoskopu. Býváte velmi uzavření a příliš se okolí nesvěřujete. Ostatně, jen když jste v klidu sami se sebou, často objevíte cestu, kterou máte v životě směřovat. Vaším šťastným číslem je trojka, která reprezentuje rovnováhu a celek.

K´ANK´IN (12. 4. ‒ 1. 5.)

Jako zrozenci Země a Slunce jste velmi pragmatičtí a stojíte nohama pevně na zemi. Životní energii čerpáte hlavně ze slunce a slunečních paprsků. Vaším vnitřním zvířetem je pes, který je stejně jako vy velmi loajální, věrný a přátelský, ale současně disponuje obrovskou vnitřní silou.

MUWAN (2. 5. ‒ 21. 5.)

Máte silné vazby k vodě a ohni. Nejsilnějším zdrojem energie je pro vás bouře, ve které jsou zastoupeny oba tyto elementy. Vaším vnitřním zvířetem je sova, která má vlastnost vnitřního vidění. Proto jste obdařeni silnou a přesnou intuicí a většinou není snadné je obalamutit.

PAX (22. 5. ‒ 10. 6.)

Vaším vnitřním zvířetem je puma, která měla v mayské kultuře silné postavení. Je symbolem vůdce a moci. Máte talent vést a motivovat ostatní a vaším krédem je přímočarost. Nikdy nechodíte kolem horké kaše. Ideální relaxací je pro vás poslech rytmického bubnování.

KAYAB (11. 6. ‒ 30. 6.)

Jste až magicky přitahováni silou Měsíce a máte silný dar spirituality. Máte vyvinutou intuici, vše potřebujete znát do detailů a láká vás duchovno a nadpřirozeno. Vaším vnitřním zvířetem je želva, která byla podle Mayů symbolem moudrosti a trpělivosti, s nimiž nesla s rozvahou na svém krunýři celý okolní svět.

KUMK'U (1. 7. ‒ 20. 7.)

Skrývají se ve vás dvě osobnosti. To z vás dělá mistry v rozhodování, protože jste schopni vidět hned obě řešení. Vaším vnitřním zvířetem je krokodýl, který byl podle Mayů symbolem přežití, načasování a trpělivosti. Když dojde ke změnám, ovlivní vás to, ale jenom minimálně.

WAYEB (21. 7. ‒ 25. 7.)

Toto znamení vládne v mayském kalendáři pouhých pět dnů. Podle Mayů tvořily vzácné období Wayeb dny, kdy se k moci dostali duchové a nadpřirozené síly. Proto máte silné propojení s jinými světy. Jste schopni snadno odhadnout každou situaci a vytěžit z ní jenom to nejlepší.

POP (26. 7. ‒ 14. 8.)

Jste rozenými vůdci a vaším vnitřním zvířetem je jaguár, který byl u Mayů symbolem vlády a síly. Máte kouzlo osobnosti a talent motivovat všechny ostatní, aniž byste přitom byli slepí k jejich schopnostem. Patříte k silným osobnostem s logickým uvažováním a máloco vás rozhodí.

WO (15. 8. ‒ 3. 9.)

Nejvíce energie čerpáte během noci, než se objeví ranní paprsky. Nemusí to být jen spánkem. Noční procházky nebo meditace jsou ještě vhodnější. Umíte se přizpůsobit změnám. Vaším vnitřním zvířetem je žába. Stejně jako ona nemáte problém přecházet z jedné situace do druhé.

SIP (4. 9. ‒ 23. 9.)

Silně vás ovlivňují elementy ohně a vzduchu. Vaším vnitřním zvířetem je jelen, kterého Mayové považovali za symbol vznešenosti a propojení s přírodou. Nejlépe načerpáte životní energii při procházkách v lese. Vaší barvou je červená a máte velikou eleganci a vkus pro vše krásné.

SOTZ (24. 9. ‒ 13. 10.)

Vašimi vnitřními zvířaty jsou netopýr a ryba. Stejně jako se ryba lehce pohybuje vodou a netopýr vzduchem, tak i vy proplouváte životem bez větších komplikací. Mají velký dar empatie a intuice. Silně vás proto ovlivňují elementy vzduchu a vody a jste velmi citliví k potřebám okolí.

SEC (14. 10. ‒ 2. 11.)

Jste doslova ukotvení mezi nebem a zemí. Nepotřebují vnitřní zvíře, protože vaší podstatou je všechno na tomto světě. Okolí je často fascinováno vaší mentální silou a stabilní osobností. Málokdy trpíte úzkostmi, máte logické uvažování a najdete řešení tam, kde druzí selhávají.

XUL (3. 11. ‒ 22. 11.)

Vaším vnitřním zvířetem je pes, který byl v mayské kultuře velmi důležitým a uctívaným zvířetem. Mayové věřili, že pes převádí zesnulé do dalšího života. Proto byly lidem narozeným v tomto znamení přisuzovány tradiční vlastnosti těchto zvířat – odvaha, věrnost a síla.

YAXK'IN (23. 11. ‒ 12. 12.)

Mayové věřili, že lidé narození v tomto období mají vrozené léčitelské schopnosti pomocí nadpřirozených sil. Ty vás chrání před hrůzami, které číhají v temnotách, ale také před nemocemi a úrazy. Máte tendenci o všem pochybovat. Vaši důvěru je proto potřeba si zasloužit.

MOL (13. 12. ‒ 1. 1.)

Právě z tohoto znamení nejčastěji vzešli silní a uznávaní kmenoví šamani. Jste spojováni s vodou jako živlem, který vás zásadně ovlivňuje. Z vody také čerpáte energii a podle Mayů máte schopnost i přivolat deště. Máte kolem sebe silnou auru tajemnosti a přirozeného respektu.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden