Medová cesta ke zdraví

Med je klenotem mezi přírodními léčivy. Pomůže téměř se vším, je tedy škoda, že si na něj vzpomeneme, až když nás škrábe v krku.

Dnes už víme, že med pomáhá při nachlazení, chřipce i zánětech dýchacích cest. Urychluje hojení žaludečních a dvanáctníkových vředů, léčí zácpu, choroby jater, žlučníku a žlučových cest. Rozšiřuje cévy a zmírňuje sklerotické procesy.

Srdeční záležitost

Med podporuje také práci srdečního svalu, a proto má jeho pravidelné užívání význam při nemocích srdce – při srdeční slabosti, arytmii, vysokém krevním tlaku nebo angině pectoris.

Čisticí účinek

Tento zlatavý poklad má pozitivní vliv i na ledviny, močové cesty a měchýř, urychluje filtraci tekutin, zabraňuje tvorbě otoků, písku a kamenů, jakož i ukládání těžkých kovů v organismu. Med působí proti depresi a snižuje škodlivé působení kávy, cigaret a alkoholu.

Jezte ho denně

Měli by ho užívat jak dospělí, tak děti, zvláště se ale doporučuje lidem, kterým s věkem slábne srdeční sval a ve větší či menší míře se modifikuje. Konzumovat ho můžete na pečivu, v krému, ale i jako marinádu na mase či dresink na salát. Zařaďte ho do svého jídelníčku!

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden