Moje chvilka pohody

Mějte se trochu ráda

Už jste si někdy zkusili odpustit, že nemáte dokonalá stehna, břicho, že vás bolí žaludek nebo trápí migrény?

V dětství to bylo jednoduché. Brali jste se takové, jaké jste. Jenže pak přišly první komentáře od rodičů, kamarádů, známých a nějak se to pokazilo. A zachtělo se vám, být dokonalá. A jde to s vámi celý život.

Zkuste to úplně jinak

Zkuste se mít ráda taková, jaká jste. Jak na to? Během dne se několikrát zastavte a představte si, že situace, ve které se nacházíte, je na fotografii. Pořádně si ji prohlédněte a poslouchejte sama sebe, co si říkáte.

Nekritizujete sama sebe příliš? Nezlobíte se na sebe kvůli hlouposti? Mluvila byste takhle s kamarádkou? Zkus si také uvědomit, jak moc sama sebe máte v dané situaci ráda. Kolik bodů byste si dala na škále od 1 do 10 bodů.

Dokážete své tělo trochu ocenit? Alespoň za to, jak vám slouží. Co všechno zvládlo, ne jen to, co nezvládlo. Zastavte se, uvolněte a poděkujte každé své části za to, co umí a dělá. Připomeňte si, že je to jediné tělo, které máte na celý život. Představte si, že se postupně každá buňka vašeho těla začne usmívat.

Proč to zkoušet?

Vlastní pocit nedokonalosti a ošklivosti na fyzické rovině ovlivňuje negativně mnoho našich životních situací. Krásnému člověku se žije lépe než ošklivému, jenže obojí vzniká v našich hlavách.

Proto je třeba, nezávisle na vzhledu, nastavit se na krásu a přestat spojovat se svou fyzickou stránkou ošklivost a nedokonalost. Posílíte tak své sebevědomí a přestanete se zbytečně trápit zbytečnými výčitkami.

Uvědomte si, že nejdůležitější je být krásný zevnitř a ne na povrchu.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden