Co menopauza vlastně znamená? Jde o vyhasínání tvorby ženského hormonu estrogenu. Povětšinou je také toto období provázeno takzvanými vegetativními příznaky, které mnohé ženy považují za vážnou chorobu. Tak to ale není, jde jen o pár nepříjemných let, v nichž mnoho žen pociťuje ztrátu kvality života.My vám ale dáme několik rad, díky kterým toto období překonáte mnohem snadněji.
Čaj ze šalvěje lékařské
Menopauzu čas od času provázejí návaly horka a pocení. Jak na tento problémem vyzrát? Vyzkoušejte šalvěj lékařskou.Stačí vzít lžíci sušené anebo čerstvé šalvěje a spařit ji horkou vodou. Nechte deset minut louhovat a pak sceďte. Popíjejte po doušcích během celého dne, klidně i když bude čaj už studený.
Třezalka tečkovaná může pomoci i uškodit
V období klimakteria se mohou u mnoha žen také objevit příznaky deprese, únavy, stresu anebo zkrátka trpíte nespavostí. Jak si poradit s těmi projevy? Zkuste třezalku tečkovanou. Její účinky se však začnou projevovat až po dvou týdnech, proto se nebojte, když se do té doby žádná změna nenastane. Její používání by vám však měl schválit váš ošetřující lékař.
Odvar z třezalky pijte maximálně dvakrát denně po dobu dvou týdnů, pak si dejte alespoň měsíc pauzu. Třezalka tečkovaná působí jako přírodní antibiotikum a také zlepšuje krevní oběh.
Co umí ploštičník hroznatý?
Máte problém s krátkodobou pamětí a koncentrací? Nemůžete se soustředit a jste roztěkaná? Sáhněte po ploštičníku hroznatém.Nejenže snižuje návaly pocení, ale také podrážděnost a posiluje paměť i koncentraci. Protože má tato léčivá bylina i příznivý vliv na vápník obsažený v našem těle, zpomaluje rozvoj osteoporózy a snižuje riziko vzniku potíží s močovými cestami.