Michèle Mercier - Muži v ní milovali jenom Angeliku

Roli zchudlé šlechtičny Angeliky Bardotka odmítla, měla ji tedy hrát Marina Vlady, ale Michèle předvedla takový výbuch zuřivosti, že uspěla.

Národnostní koktejl dívce jménem Jocelyne Yvonne Renée Mercier, která se později přejmenovala na Michèle, vysloveně prospěl. Narodila se v Nice francouzskému otci a italské matce. Přála si být tanečnicí, což po skončení druhé světové války působilo jako rozmar podivínského děcka.

Ale houževnatá holčička si to vybojovala, stala se nejprve sboristkou, časem se vypracovala na sólistku v operním domě. V Nice dlouho nezůstala, Paříž ji volala silným hlasem, vyslyšela jej už v sedmnácti letech.

Až přišla markýza andělů

Nastoupila do divadelní společnosti, pokračovala ve studiích baletu. Její jméno se zdálo být dlouhé a staromódní, a tak jej radikálně zkrátila na Michèle – po mladší, zesnulé sestřičce. Natočila filmy ve Francii, Anglii a Itálii, pak přišel osudový

Zbývá vám 80% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden