Miloval dvě ženy naráz

Herec KAREL AUGUSTA (†63) si v hereckém světě dokázal vyšlapat svou cestičku, ale v jeho osobním životě to bylo o poznání horší.

Už jako malý kluk byl velký komediant a stát se umělcem bylo jeho tajným snem. Herec Karel Augusta (†63) svoje dětství prožil v Nuslích, kde spolu se svými rodiči bydlel. Jeho tatínek si všiml jeho hereckého potenciálu, ale nechtěl, aby se jeho syn vydal takovou nejistou cestou.

Proto mu podal přihlášku na obchodní akademii, kam Karel taky nastoupil. Škola ho vůbec nebavila, nesnášel účetnictví, ale alespoň se tam naučil psát na stroji a ovládal těsnopis.

To se mu v budoucnu hodilo, protože dostal nabídku pracovat v kanceláři prezidenta republiky. On to ale odmítl a rozhodl se zkusit AMU, kde ho vzali hned na poprvé. Otec na něj byl pochopitelně naštvaný, ale Augusta si šel za svým.

OKAMŽITĚ SE UCHYTIL

Karel Augusta byl originálním představitelem prostých, lidových typů, postav a postaviček. O pracovní nabídky neměl nouze. Na začátku své kariéry hrál hned v několika kolika divadlech. Poprvé se na prknech objevil v

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů

Komentáře