Miloval krásnou Jiřinu, oženil se s Divou Bárou

Životní dráha talentovaného a neodolatelného herce a brněnského rodáka Ladislava Peška (†80) byla naprosto jasná už v okamžiku, kdy přišel na svět.

Divadlo hrála celá jeho rodina. Otec Ladislav Pech, matka Ema Pechová i sestra Marie. Mezi předky měl navíc Václava Tháma, zakladatele první české divadelní společnosti. Sám se na jevišti poprvé objevil ještě v kočárku jako tříměsíční nemluvně v Pikové dámě.

Poté hrál mnoho dětských postav, ke své nelibosti většinou dívčích. Když pro něj rodiče neměli na večer hlídání, brali ho s sebou do divadla a nechávali sedět v budce nápovědy. Takové dítě by se muselo stát hercem, i kdyby nechtělo.

Zatímco mladý Pešek herectví miloval a hereckého talentu měl na rozdávání. V dětství malý Lála, jak mu v rodině říkali, sledoval všechna ta úžasná divadelní představení bez dechu. Ale byly situace, které

Zbývá vám 87% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden