Moje šťastná hvězda

Milovala být hlasatelkou

Moje šťastná hvězda

Většina z nás si pamatuje KATEŘINU LOJDOVOU (61) jako inženýrkou Tejfarovou z trilogie Slunce, seno… To je ovšem jen maličký střípek z toho, co tato dáma za svůj život stihla.

Pochází z umělecké rodiny, a když byla malá, vypadalo to, že se bude věnovat výtvarnému umění. Pak se ale Kateřina Lojdová (61) rozhodla pro studium produkce a řízení na FAMU. Jenže pohledné modrooké blondýnky si brzy všimli režiséři a začali ji obsazovat do svých filmů. A protože chtěla vždycky všechno dělat dokonale, vystudovala ještě herectví.

Role ve filmech vítala i proto, že se od sedmnácti let o sebe v podstatě starala sama, takže přivýdělek za natáčení byl vítaným posílením rozpočtu. Před kameru se ale necpala za každou cenu, protože když

Zbývá vám 84% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden