Milovala ho už od třinácti let

Manželství ALŽBĔTY II. (95) a prince PHILIPA (†99) trvalo přes sedmdesát let. Pro ostatní byli vzorem velké lásky, přátelství a oddanosti.

Svou manželku královnu Alžbětu II. (95) vždy podporoval při plnění státnických povinností a zároveň si princ Philip (†99) zachoval svůj osobitý šarm a smysl pro humor, kterým ji kdysi okouzlil. Ti dva se prý poprvé setkali v polovině třicátých let minulého století.

Neustále si dopisovali

Do oka si ale padli až v roce 1939, když Alžběta během víkendu navštívila spolu se svou rodinou univerzitu pro královské námořnictvo. Protože se vzhledem ke chřipkové epidemii nemohla zúčastnit slavnostní bohoslužby, přišel Philip, jako

Zbývá vám 70% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS.
Letní sleva!
Namísto obvyklých 20 Kč stojí nyní odemknutí článku pouhých 9 Kč! Kód k odemknutí článku, který od nás obratem obdržíte, můžete také zcela zdarma poslat svojí kamarádce a potěšit ji v letních měsících pohodovým čtením. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 900 10 09. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9001009 je 9 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden