Milovaná rodina pro ni byla největším darem osudu

Přestože obě manželství této skvělé herečky skončila rozvodem, Blanka nikdy takto získaných životních zkušeností nelitovala.

Herečka Blanka Bohdanová (†91) kdysi musela vyměnila filmování za malířské plátno. Nikdy toho však nelitovala. Během malování se cítila svobodná, a navíc měla konečně čas na založení rodiny.

Báječná Blanka Bohdanová (†91) nikdy nenaříkala na osud. Když nemohla hrát, pustila se do malování, a i to zvládla na výbornou. „Malování mě zachránilo, když mě odřízli od divadelní činnosti, a už jsem si ho nechala,“ vzpomínala tato výjimečná dáma a dodávala, že když vzala do ruky štětec a paletu, cítila se svobodná.

Malování ji ochraňovalo před stářím

Malování ji udržovalo svěží i v pozdějším věku a jak sama řekla, ochraňovalo ji před neduhy typickými pro stáří. Je smutnou ironií osudu, že právě této skvělé ženě komunisté málem zničili kariéru.

Přitom Blanka, která se narodila 4. března 1930 tíhla k divadlu už od dětských let. Však se už v pouhých pěti letech poprvé prošla po prknech, která znamenají svět. Také ale prošla

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů
reklama
reklama