Milovaného Karla neprodá lacino!

Vdova po legendárním Zlatém slavíkovi se po měsících mlčení ozvala fanouškům svého zesnulého chotě. Bylo to nutné, od manžela dávno ví, že taková vstřícnost se bohatě vyplácí.

Nebojte se, koncert bude, celovečerní filmový dokument bude, kniha bude… V tomto smyslu chlácholí vdova Ivana Gottová (45) miliony lidí, kteří na dosud nejslavnějšího českého zpěváka nezapomněli, stále po něm truchlí a jsou vděčni za každou hmatatelnou vzpomínku, kterou mohou sdílet s ostatními.

Kvůli covidu a s pandemií spojených problémům všechny počiny spojené s kulturou váznou. Koncert uspořádat nelze, tak byl odsunut na červen. Bylo by možné vydat knihu, ale pokud nesmíte pozvat mraky novinářů na její slavnostní uvedení na trh a jen čekat, kolik lidí si ji objedná, když knihkupectví jsou zavřená, vyplatí se také počkat.

A o (ne) smyslu „tiché“ premiéry filmu netřeba polemizovat. Ivana Gottová je zdatná obchodnice a se svým zbožím zachází jako se vzácnou surovinou. Neplýtvat a vytvořit nedostatek a poptávku, to je, oč tu běží… Karel Gott (†80) bude živit vdovu i její děti dokud bude o legendu zájem.

Příkladem, jak se to dělat nemá, je Gottova nejstarší dcera Dominika (47), která zřejmě ve snaze zpeněžit své vzpomínky na otce a svůj život jako jeho dcery vyzradila velice brzy detaily zbytečně příliš intimní. Dovolila bulváru, aby ji v Praze sledoval na každém kroku, což jistě nebylo zadarmo, ale na to, aby to chuděru vytáhlo ze dna, to rozhodně nestačilo.

Vrátila se raději ke svému ještě zoufalejšímu finskému muži. Po boku Ivany ale tak záhy nového chlapa nečekejte. A rozhodně ne manžela. Moc dobře ví, že je to moc velký a zhola zbytečný hazard. Přišel by ji přiliš draho...

reklama

Komentáře