Miroslav Donutil: Seriál mu vynesl milionové honoráře

Kolik si herec vydělal díky roli doktora Martina?

Když producent VRATISLAV ŠLAJER (39) Donutila oslovil s nabídkou role nevrlého doktora Elingera, chtěl herec původně odmítnout. Měl prý obavy, zda by takhle náročný projekt zvládl. „Já jsem se strašně bál, že to nemusí dopadnout dobře. Že ta zátěž bude velká, že to nebudu zvládat tak jako mí předchůdci v Anglii, ve Švédsku, v Itálii, ve Francii. Mohlo to skončit ostudou,“ svěřil se herec, kterému spadl ze srdce velký kámen.

Roli chtěl odmítnout

Nějakou dobu se navíc seriálům prý účelově vyhýbal. Nechtěl, aby bylo na obrazovkách „předonutilováno“ a aby se divákům příliš neokoukal. Rozhodnutí to nebylo lehké. Čekalo ho totiž těžké natáčení v drsné beskydské přírodě. Za každého počasí, ať mrzlo nebo bylo horko na omdlení, musel na sobě mít zapnutý oblek a držet se předepsaného scénáře. Nakonec ale herec na nabídku kývl a byla to nejspíš právě ona závratná výše jeho honoráře, která mu pomohla v rozhodování.

Za úspěchem stojí dřina

Na otázku, zda je Miroslav bohatý, nereaguje jako jeho někteří kolegové naříkáním nad nedostatkem slušně placené práce. Naopak. Přiznává, že asi bohatý bude. Jedním dechem ale dodává, že jeho bohatství nebylo zadarmo. Podle našich informací by měl mít oblíbený český herec za jeden natáčecí den až 20 000 korun! To je částka, o které se skutečně nejednomu jeho kolegovi ani nesní. Za obě série Doktora Martina mu tak na účtu přistane téměř 5 000 000 korun. „Každý den po natáčení jsem se musel připravovat na další den a v tom dalším dni zvládnout šest až osm dlouhých obrazů,“ upřesňuje Donutil, co všechno takové natáčení obnáší a dodává:
„V podstatě to znamenalo od rána do večera točit! V noci se připravovat a další den to samé. “No- vou sérii osudů Doktora Martina spouští Česká televize na podzim, diváci tak mohou sami po- soudit, zda jeho výkon milionovému honoráři odpovídá či ne.

Producent seriálu si přál do role doktora Martina výhradně Donutila.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Štítky:
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden