Miroslav Donutil: Trpí syndromem bílého pláště?

Tohle velké trápení už slavný herec nedokáže skrývat. Sužují ho silné bolesti kolene. Pociťuje problémy při chůzi. Jenomže operaci Miroslav Donutil (65) nerozumně odkládá.

Svým způsobem se to dá pochopit: Komu by se dobrovolně chtělo “pod kudlu”? Pravda ovšem je, že herec už viditelně kulhá. Odkládání operace odůvodňuje teorií, že náhražka v podobě umělého kloubu, který mu bude voperován, nevydrží věčně.

Čím později tedy na operaci půjde, tím lépe. Tak se to snaží vydržet – což musí být při jeho pracovním vytížení velmi vyčerpávající. Zjevně tím ohrožuje své zdraví, a tak se nabízí otázka, zda za odkládáním operace nejsou ještě i další důvody.

Například strach z narkózy. Přece jen, umělec už není nejmladší a narkóza představuje od určitého věku nemalé riziko. Anebo se snad panicky bojí lékařů? Vyloučeno to není, protože nedávno přiznal, že si mezi doktory cíleně hledá přátele, v poslední době čím dál více.

Tak si k nim pozvolna buduje důvěru. Potřebuje lékaře, ke kterému má vztah, kterého dobře zná. Osobní vazba je podle něho to nejdůležitější. K neznámému doktorovi by nešel ani za nic..

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden