Můj čas na kafíčko

Mít tak úsměv jako z porcelánu!

Kdo by nechtěl mít krásně bílé zuby, zářivý úsměv a zasloužit si tak obdiv ze strany okolí? Jak se tedy o zuby starat, aby se udržely bílé?

„Přirozená barva a odstín našeho zubu je dán stejně, jako je například dána barva naší kůže nebo vlasů. Barva zubu je ovlivněna primárně odstínem dentinu (zuboviny) a tloušťkou zubní skloviny. Kromě vrozených dispozic má na barvu zubu vliv z velké části i ústní hygiena a životospráva,“ vysvětluje různé odstíny bílého úsměvu MUDr. Ondřej Šrámek.

Nevynechte mezizubní prostory.

Pravidelná domácí péče

To, že bychom si měli čistit zuby dvakrát denně, víme asi všichni. Je to ale jen základ pro ústní hygienu. Důležitý je jak výběr zubního kartáčku, tak zubní pasty. Pozor na ty s obsahem peroxidu. Mohou vám spíš uškodit než vykouzlit krásný úsměv. Vyhněte se nešetrnému a laickému bělení zubů.

Skvělým pomocníkem při jejich očistě je elektrický sonický zubní kartáček, který vás šetrně zbaví plaku i v nejhůře přístupných oblastech. Pokud upřednostňujete kartáček pro manuální čištění, pak volte ten s malou hlavou a rovně střiženými měkkými vlákny. Používat byste měli pravidelně i mezizubní kartáčky a zubní nit.

Nezapomínejte ani na ústní vodu. Má nejen antibakteriální účinky, ale na bílé zuby má přímo blahodárný vliv. Dalším přírodním pomocníkem je výplach olejem. Oleje jsou tradičním indickým lékem, který má zlepšit ústní hygienu a odstranit toxiny z těla. Vhodný je sezamový, slunečnicový nebo kokosový.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden