Moc se bojím o svá vnoučata

Láska má opravdu různé podoby a někdy se docela zvrtne. Mé dceři se to právě děje a já mám velké obavy o své dva vnoučky.

Veronika se tváří hrozně rozezleně a nervózně si přehazuje nohu přes nohu. „Já mu to nedaruju, já mu ukážu, ten bude koukat...“ Výhrůžky se neustále stupňují a narůstají do obludných rozměrů. Přitom takhle moje dcera nemluví o nikom jiném, než o svém manželovi.

O Mirkovi, kterého kdysi tak milovala. Alespoň mě a tátovi to tvrdila v době, kdy jsme jí rychlou svatbu vymlouvali. Ne snad proto, že by se nám Mirek nelíbil. Ale mysleli jsme si, že má na vdávání ještě čas.

Velká láska, velký problém

Mladí se nakonec vzali a vše se zdálo zalité sluncem. Narodili se jim po sobě dva roztomilí kloučci. Pořídili si vlastní byt a Mirek začal podnikat. Je šikovný a pracovitý a tak se mu zdá se daří opravdu dost dobře.

Vypracoval se z ničeho a musím to uznat, že je to obdivuhodné. Naproti tomu Veronice se moc nedaří. Už vystřídala asi čtyři zaměstnavatele. Nevím přesně, kde je chyba. Ale tuším, že hlavní problém bude v ní.

Příliš velké ambice

Moje dcera rozhodně na nedostatek sebevědomí netrpí. Navíc už od malička chce být stále něčím, na co prostě nestačí. Když jí pak její plány nevyjdou, nehledá zásadně chybu u sebe, ale u druhých.

A tak místo, aby se spokojila s dobrou, klidnou a slušně placenou prací. Chce stále víc. Jenže to nevychází. Svou zlobu si pak vybíjí na manželovi a nejen na něm. Její nenálady odnášejí i děti.

Z lásky nenávist

I když se to říká, že hranice mezi láskou a nenávistí bývá tenká, málokdo tomu věří, dokud to sám nezažije. Jenže v manželství Veroniky a Mirka k tomu skutečně šlo. Z velké lásky už dávno nic nezbylo.

Veronika neunesla Mirkův úspěch. Neustála, že je v jejich vztahu ta druhá. Tedy podle ní. Začala se Mirkovi mstít. Pomlouvat ho, že kvůli práci zanedbává děti i jí. Že je jako manžel k ničemu. Neváhá to vše vykládat i před mými vnoučaty.

Kluci přitom tátu zbožňovali. Teď jsou ale chudáci na rozpacích, protože jim maminka vykládá, že je tatínek špatný.

Nenechá si říct

Její zlost na Mirka z Veroniky doslova kape. Nechápe, že se vlastně zlobí především na sebe a na své neúspěchy a Mirek je nevinný hromosvod. Tedy nevinný byl až donedávna. Už ani on tu domácí atmosféru nevydýchal a našel si únik v podobě milenky.

Nijak se s ní ani netají. Dokonce už začal uvažovat o rozvodu. Prý se v takovém prostředí vážně nedá žít. A Veronika nepřestává. Naopak. Teď má v ruce konečně jasný důkaz, jak hrozný je její manžel. Vždyť ji sprostě podvádí.

Odnesou to děti

Moji dceru pravděpodobně čeká rozvod. Jenže ani ona ani Mirek se tak snadno nehodlají vzdát. Tahanice je u soudu čekají nejen kvůli majetku, ale především kvůli dětem. Ty se teď staly jejich hlavními trumfy při vzájemném vyřizování si účtů.

Jsou jejich esy v rukávu, kterými se hodlají vydírat. A boj to bude zřejmě drsný. Není šance je zastavit. Všechny mé pokusy selhaly. Teď mám jen velký strach o vnuky. Už teď jsou jak dvě vyděšená ptáčátka. Nechápou, co se to u nich doma děje.

Magdaléna V. (51), Kroměříž

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden