Mocný vločkový obsidián

Víte, že obsidián je kámen, který k nám prý přišel z pekel? Při nepřízni osudu dodává sílu. Dokáže prý dodat rovnováhu, vyjasnit mysl a přivést ji k bdělosti.

Bílými vločkami obohacený obsidián protíná černé myšlenky nadějí. Má prý také blahodárný účinek na krevní oběh a prokrvení pokožky. Indiánské kmeny v Jižní Americe používaly tento temný kámen na ochranu před zlými silami.

Magické ostří

Tento černý kámen, ať s vločkami nebo bez nich, je vlastně sopečným sklem, které vzniklo tak, že se velmi horká kyselá láva prudce zchladila ve vodě, když se drala na povrch Země. Toto dalo obsidiánu možnost tak ostrého lomu. Mayové a Aztékové ho používali jako jednoduché lékařské nástroje. Dokonce se nástrojem z obsidiánu provádělo probodnutí hrudníku jedincům, kteří byli obětováni mayskému bohu slunce. Pokud byl použit na výrobu čepelí ke zbraním, věřilo se, že právě jeho použití dá člověku neuvěřitelnou sílu a ochranu. Dnes se z obsidiánu vyrábí ostří skalpelů, kterým kardiochirurgové otevírají hrudník při operacích srdce. Je totiž kvalitnější než ocel a řez je přesnější a lépe se hojí. .

reklama
reklama

Komentáře