Můj čas na kafíčko

Moje snacha mě neuvěřitelně zklamala!

Nestala se z ní ani dobrá manželka ani dobrá matka.

Těmi, kdo opouští rodinu, bývají z větší části muži. Můj syn bohužel zažil přesný opak.

Když mi můj syn Marek představil svoji nastávající, příliš se mi nezamlouvala. Respektovala jsem ale jeho výběr a ke své budoucí snaše Denise jsem se chovala korektně. Potěšilo mě, že brzy po svatbě čekali mladí dítě.

Denisa ale k těhotenství přistupovala jako k něčemu, co jí spíš vadí. Prohlásila dokonce, že je to z její strany oběť a kdyby záleželo na ní, matkou by se nestala.

Nechtěla k němu vstávat

Znala jsem spoustu případů, kdy se mateřské instinkty probudí až po narození miminka. Doufala jsem, že to u Denisy bude podobné. Velmi jsem se mýlila. Po čtvrt roce mateřské dovolené prohlásila, že se chce vrátit zpátky do práce.

Přestala kojit a vnouček tak dostával náhradní výživu z kojenecké lahve. Můj syn ukázal charakter a zůstal s malým doma místo své ženy. Už tak nějak chápal, že z Denisy asi nikdy moc obětavá matka nebude. Vyšel jí ale vstříc a trochu naivně věřil, že se to časem změní.

Spletl se v tomto směru stejně jako předtím já. Denisa se plně ponořila do své práce a vracela se domů velmi pozdě. V té době už vnouček většinou spal. Aby jí v noci nebudil, spali s Markem odděleně – k vnukovi vstával v noci syn.

Výhodná nabídka

Po půl roce dostala Denisa nabídku krátkodobé práce v zahraničí. Vůbec na nikoho nebrala ohled a prosadila si to. Když jí Marek vyčítal její chování, skončilo to hádkou. Tvrdila, že dítě chtěl on a teď ho tedy má. Sbalila si zavazadla a skutečně odletěla pryč.

Mělo to být na šest týdnů, ale Denisa si pracovní pobyt prodloužila – až zůstala za hranicemi definitivně. Syn pokračoval v „otcovské“ dovolené. Naštěstí mohl pracovat z domova.

Zatímco Marka obdivuji, jak to zvládá – a samozřejmě mu pomáhám – Denisu už asi nikdy v životě nechci vidět. Dokázala bych pochopit, když žena opustí svého partnera, ale nerozumím tomu, že matka opustí své malé dítě!

Věra R. (61), Žďár nad Sázavou

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden