Moře jako elixír krásy

Pokaždé se vracíte z dovolené jako vyměněná a při pohledu do zrcadla žasnete, co s vámi několik dní volna udělalo? Není to tak úplně jenom o odpočinku. Velkou roli v tom sehrálo také moře. Jeho jednotlivé poklady mají totiž skvělý vliv na celé vaše tělo od vlasů až po pokožku a tělesnou váhu.

Jak si ale vytvořit kousek dovolené také u vás doma? Tady je pár tipů na zaručenou domácí kosmetiku s mořskými produkty. Maska z řas Znáte ji možná spíš jako součást japonského pokrmu sushi, ale je skvělá také pro vaši pleť.

U moře se s řasou sice setkáte, ale teprve doma si z ní můžete v klidu připravit výživnou masku. Budete potřebovat jednu lžíci mletých sušených řas, jednu lžíci gelu aloe vera nebo čerstvé šťávy z aloe, čajovou lžičku medu a případně trochu vlažné vody.

Řasy můžete ještě více rozdrtit tyčovým mixérem. Potom je smíchejte s ostatními ingrediencemi a nanášejte na obličej dvakrát týdně po dobu dvaceti minut. Jako možnou obměnu můžete do pleťové masky přidat i kvalitní jogurt řeckého typu.

Řasy obohatí vaši pokožku o mnoho vitamínů a minerálů. Ty pomáhají odstranit toxiny a zároveň kůži příjemně zjemnit a hydratovat. Bahno vám pomůže zhubnout Z počátku se vám použití bahna ze dna moře může zdát zvláštní, ale vězte, že budete jeho účinky skutečně překvapená.

Dokáže totiž tělo vypnout a zeštíhlit. Navíc ho skvěle snáší i citlivá pokožka. Nečekejte ale, že jeho použití bude vidět na váze. Čeho ale docílíte je, že určitě přijdete o pár centimetrů.

S mořským bahnem se nejčastěji setkáte ve speciálních maskách. Připravte se ale na to, že po jejich použití budete uklízet. Pokud se tomu chcete vyhnout, podstupte profesionální zábaly v lázních či kosmetických salonech.

Dopřejte vlasům mořskou péči Mořská voda je nejběžnější variantou, se kterou přijdete na dovolené hned do styku. Prospívá nejen vaší pleti, ale také vlasům. V momentě kdy zjistíte, že jim slaná voda skutečně prospívá, můžete si poté doma připravit speciální sprej s mořskou solí.

Sežeňte si jen sto gramů růžové vody, půl čajové lžičky mořské soli, pět gramů panthenolu a pár kapek konzervantu cosgard. Nejprve zahřejte vodu na sedmdesát stupňů a rozpusťte v ní sůl. Až směs vychladne, přidejte panthenol a konzervant.

Relaxace je důležitá Vzpomínku na dovolenkové koupání si můžete vytvořit i po návratu ve vaší koupelně. Poslouží vám k tomu opět mořská sůl, kterou jednoduše nasypete do připravené horké lázně. Pro větší efekt přidejte do vody trochu voňavého esenciálního oleje s vaší oblíbenou vůní.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden